Водолази аварійно-рятувального загону ВМС України щотижня відпрацьовують заходи з безпеки військових кораблів

12 квітня 2021, 09:00 | ID: 62307

Водолази аварійно-рятувального загону Військово-Морських Сил Збройних Сил України щотижня відпрацьовують спуски для огляду підводних частин корпусів кораблів для визначення їх загального стану та виявлення ймовірних небезпечних предметів в акваторії бази. Завдання для фахівців не складне за будь-яких погодних умов, втям надважливе, адже кораблі та катери ВМС завжди мають бути готові до безпечного виходу в море.

Кожне тренування водолазів має легенду: ймовірне пошкодження корпусу під час попереднього виходу на навчальне чи бойове завдання, протидія диверсантам чи пошук вибухонебезпечних предметів. Крім того, систематично відпрацьовуються спуски на глибину 30 метрів. Водолази пошуково-рятувальної служби виконують різноманітні завдання. це і, ліквідація всіляких позаштатних ситуацій, наприклад, пробоїна чи пожежа на кораблі.

У випадку пожежі, є всього кілька хвилин щоб одягнути захисні термо костюми та зібрати необхідне спорядження. Водолази по черзі заходять у відсік, де виявлено вогонь. Задача першого – знайти людей та допомогти їм вибратися на безпечне місце, інші ліквідують осередок займання. Крім того, відпрацьовується і рятування самих водолазів, які можуть отримати травму вже на глибині. Кожна підгрупа складається з командира та керівника спуску, водолаза на забезпеченні та страхувальника. Це мінімальна кількість осіб, що може вийти на завдання.

Спуски проходять по парно, тобто, у кожного водолаза має бути напарник. Якщо такої можливості немає, то на суші за роботою спостерігає «страхуючий», у якого більше досвіду та напрацювань. Це необхідно для того, щоб у разі небезпеки чи травми прийти на допомогу. Після виконання завдання складається звіт, згідно якого всі пошкодження мають бути усунені. Але це вже робота інших підрозділів.ОСТАННІ НОВИНИ
Вечірнє зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 17.00 13 травня 2021 року

8 годин тому

Район проведення ООС відвідали військові дипломати Посольства США в Україні

8 годин тому

Телепрограма «Армія сьогодні»: протидія воєнним загрозам. Flying Target-1 для ППО. Дівочий взвод у КВЛ

9 годин тому

Випробуваний боєм БПЛА «Лелека» прийнято на озброєння Збройних Сил, - Андрій Таран

Вчора в 14:15

Армійська кухня: Антимонопольний комітет України підтвердив правомірність дій Міноборони у частині дотримання законодавства України «Про захист економічної конкуренції»

Вчора в 13:57

Розроблення варіантів дій: український підрозділ виконує завдання третього етапу міжнародного навчання “Dynamic Front 2021”

Вчора в 12:09

«Вони назавжди залишаться в нашій пам’яті і в наших серцях». В Міноборони вшанували загиблих Українських захисників

Вчора в 10:37