До кінця травня – виготовлення фюзеляжу, у червні - пристикування крила і встановлення хвостового оперення: контролюємо графік складання першого Ан-178-100Р, - Андрій Таран

03 квітня 2021, 12:50 | ID: 62195
До кінця травня – виготовлення фюзеляжу, у червні - пристикування крила і встановлення хвостового оперення: контролюємо графік складання першого Ан-178-100Р, - Андрій Таран До кінця травня – виготовлення фюзеляжу, у червні - пристикування крила і встановлення хвостового оперення: контролюємо графік складання першого Ан-178-100Р, - Андрій Таран До кінця травня – виготовлення фюзеляжу, у червні - пристикування крила і встановлення хвостового оперення: контролюємо графік складання першого Ан-178-100Р, - Андрій Таран

Складання першого Ан-178-100Р на виконання контракту 2020 року між Міністерством оборони України і ДП «Антонов» на будівництво й постачання трьох нових транспортних літаків, відбувається відповідно до графіка. Про це повідомив Міністр оборони України Андрій Таран, наголосивши, що відомство працює у тісному контакті з генеральним підрядником і тримає на контролі усі етапи виробництва.

Виробничий процес триває навіть в умовах карантинних обмежень. Наразі тривають роботи із стапельного складання фюзеляжу Ан-178-100Р. Завершити їх планується до 31 травня. У агрегатних цехах будують крило, хвостове оперення, елементи систем та інші деталі. А вже на початку червня каркас фюзеляжу для першого Ан-178 заплановано зняти зі стапелів, аби пристикувати до нього крило і встановити хвостове оперення.

- Повітряні сили ЗСУ чекають на цю крилату машину, що має замінити транспортні літаки попереднього покоління. Тому нам важливо знати, що всі роботи «Антоновим» ведуться штатно навіть в умовах карантинних обмежень. Розраховуємо, що розпочате «омолодження» армійської транспортної авіації дасть поштовх іншим якісним змінам всього військового авіапарку, - зазначив Андрій Таран.

За його словами, однією з основних переваг Ан-178 під час вибору «транспортника» для Збройних Сил стала здатність цієї моделі «Антонова» опускатися на основних стійках літака, що пришвидшує завантаження-вивантаження військової техніки, яка своїм ходом заїжджає у вантажну кабіну.

- Ан-178 є середнім транспортним літаком, створеним із застосуванням найсучасніших світових авіаційних технологій, що здатен перекидати 86 десантників, озброєння й легку військову техніку. А це вже дає перевагу щодо мобільності та безпечності доставки особового складу для виконання завдань оборони України, - додав Андрій Таран.

Варто зазначити, що усі складові Ан-178-100Р, зокрема, фюзеляж, крило, хвіст побудують на виробничих потужностях ДП «Антонов». Інші вітчизняні виробники поставлять для цих літаків такі важливі агрегати, як двигуни, шасі, гальмівне колесо, систему управління тощо.