Зведення пресслужби Міноборони України щодо обстановки в районі проведення операції Об’єднаних сил

26 березня 2021, 13:00 | ID: 62104

Вашій увазі зведення пресслужби Міністерства оборони України щодо обстановки в районі проведення операції Об’єднаних сил за минулу добу та станом на сьогодні, 26 березня.

Учора було зафіксовано вісім випадків порушення режиму припинення вогню з боку російсько-окупаційних військ.

Так, на Луганському напрямку неподалік селища Світлодарськ, ворог відкривав вогонь у бік позицій українських захисників з ручних та станкових протитанкових гранатометів та великокаліберних кулеметів. Позиції наших воїнів біля населеного пункту Майорськ окупанти обстріляли з ручних протитанкових гранатометів та стрілецької зброї.

На Донецькому напрямку, неподалік Богданівки російсько-окупаційні війська вели вогонь з автоматичних станкових гранатометів, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї. Біля Широкиного противник відкривав вогонь у бік позицій українських захисників, застосувавши підствольні гранатомети, ручні протитанкові гранатомети  та стрілецьку зброю.

Бойових втрат серед особового складу Об’єднаних сил немає.

Про дії збройних формувань Російської Федерації повідомлено представників ОБСЄ через Українську сторону СЦКК.

Від початку поточної доби, станом на 12 годину, обстрілів не зафіксовано.

Українські воїни контролюють ситуацію в районі проведення операції Об’єднаних сил та дотримуються режиму припинення вогню.

Натомість Російська Федерація задля підтримання напруги в регіоні та ескалації ситуації і надалі нарощує бойовий потенціал на тимчасово окупованих територіях та вздовж кордонів України.

Так, за інформацією Головного управління розвідки Міністерства оборони України, командування ЗС РФ протягом цього тижня розповсюджувало заяви про проведення виключно планових заходів оперативної та бойової підготовки з відпрацювання питань пересування військ, зокрема поблизу кордонів з Україною. Водночас під прикриттям заходів бойової підготовки окупанти забезпечували приховане переміщення через неконтрольовані Україною ділянки кордону на тимчасово окуповану територію в Донецькій та Луганській областях російських кадрових військовослужбовців для доукомплектування з’єднань
і частин першого та другого армійських корпусів.

Контроль комплектування військовослужбовцями підрозділів та перевірку виконання інженерно-фортифікаційних робіт на передових позиціях з’єднань і частин російських окупаційних військ здійснює комплексна комісія ЗС РФ.

Наразі це вся інформація.

Слава захисникам України!

Слава  Україні!

Старший лейтенант Марія Сальнік з пресцентру Міністерства оборони України