Проведено вакцинацію 1030 військовослужбовців, які залучені до складу ООС

06 березня 2021, 16:00 | ID: 61884

В районі проведення ООС триває вакцинація військовослужбовців від коронавірусної хвороби COVID-19. З 25 лютого у 2021 року ЗС України розпочато вакцинальну кампанію від коронавірусної хвороби COVID-19.

На сьогоднішній день Збройні Сили України отримали від Міністерства охорони здоров’я України 14000 доз вакцини Covishield, яка розроблена Оксфордським університетом сумісно з британсько-шведською компанією AstraZeneca та схвалена Всесвітньою організацією охорони здоров’я для екстреного застосування.

Станом на 5 березня проведено вакцинацію 1030 військовослужбовців, які залучені до складу ООС, із них 147 медичних працівників. Як повідомляє медична служба, післявакцинальних ускладнень не відмічалось.

Інформація щодо кількості вакцинованих за добу військовослужбовців та залишок вакцини щоденно передається до Міністерства охорони здоров’я України для здійснення загального моніторингу охоплення вакцинацією від COVID-19 в Україні.

Для проведення кампанії з вакцинації особового складу Збройних Сил України, який виконує бойові (спеціальні) завдання у складі операції Об’єднаних сил від COVID-19 підготовлено 10 бригад з вакцинації. Кожна бригада з вакцинації оснащена засобами індивідуального захисту, термосумками з холодовими елементами для перевезення вакцин і проведення вакцинальної сесії, протишоковими укладками та забезпечена реанімобілем для надання невідкладної допомоги у випадку післявакцинальних реакцій/ускладнень і негайної евакуації військовослужбовця до закладу охорони здоров’я Міністерства оборони України. За кожним військовослужбовцем після проведення щеплення здійснюється медичне спостереження протягом 30 хвилин.

Щеплення від коронавірусної хвороби COVID-19 проводяться на тимчасових пунктах щеплень, розгорнутих на базі військових мобільних госпіталів, цивільних лікарень, де знаходяться військові лікарсько-сестринські бригади та медичних підрозділів військових частин.

Пресцентр операції Об'єднаних сил