Вперше в Сухопутних військах підрозділи гірсько-штурмової бригади оцінюють за стандартами НАТО

04 лютого 2021, 09:45 | ID: 61505
Вперше в Сухопутних військах підрозділи гірсько-штурмової бригади оцінюють за стандартами НАТО Вперше в Сухопутних військах підрозділи гірсько-штурмової бригади оцінюють за стандартами НАТО Вперше в Сухопутних військах підрозділи гірсько-штурмової бригади оцінюють за стандартами НАТО Вперше в Сухопутних військах підрозділи гірсько-штурмової бригади оцінюють за стандартами НАТО

На одному із загальновійськових полігонів відбулися заняття з вивчення порядку проведення оцінювання органів військового управління та військових частин.

— Проведено інструкторсько-методичне заняття з керівним складом органів підготовки видів і родів Збройних Сил України з метою вивчення питання оцінювання сертифікації наших підрозділів. Були проведені відповідні лекції, заняття, де показані основні принципи цього напрямку. Це черговий крок до нашої сумісності з підрозділами НАТО — спроможності наших підрозділів спільно виконувати завдання як у складі різнорідних угруповань, так і самостійно, — зазначив командувач підготовки Командування Сухопутних військ ЗСУ генерал-лейтенант Олександр Павлюк. — Нині проходить сертифікація окремої гірсько-штурмової бригади. Сьогоднішній етап сертифікації вони пройшли — показали пристойні результати.

Заступник керівника навчань з оцінювання підполковник Андрій Савчук розповів, що підготовлено певну кількість офіцерів, які сьогодні вперше спробують практично провести оцінювання. Андрій Савчук має значний досвід з проведення оцінювання, здобутий в американській армії. За його словами, радянська система оцінювання передбачала покарання, виявляючи недолік, шукали винного.

— Система ж оцінювання НАТО не передбачає поняття «недолік». Є певний стан справ і порядок того, що потрібно зробити, аби цей стан поліпшити. Треба вже відходити від розуміння, що виявлений недолік — це погано. Тому що система тієї ж американської армії передбачає пошук усіх недоліків для того, щоб вдосконалюватись та не робити помилок під час виконання бойових завдань, — зауважив Андрій Савчук.

Він додав, що окрему гірсько-штурмову бригаду Сухопутних військ ЗС України оцінюватимуть за стандартами НАТО вперше.

— До занять ми залучаємо не тільки офіцерів Оперативного командування «Захід», Командування Сухопутних військ, а й Військово-Морських, Повітряних Сил і Сил спеціальних операцій. Оцінювати підрозділи окремої гірсько-штурмової бригади будуть офіцери Оперативного командування «Захід», інші ж посадові особи навчатимуться та отримуватимуть практику, — зазначив офіцер.

Він наголосив, що за стандартами Альянсу основні критерії для оцінювання: персонал, озброєння, запаси й навченість.

На заході був присутній командувач підготовки Командування Військово-Морських Сил ЗС України капітан 1 рангу Сергій Пасічник. Він подякував керівництву Генерального штабу й Командуванню Сухопутних військ за те, що запросили представників ВМС на ці заняття.

— Ми продовжуємо поліпшувати сумісність із державами НАТО. Одним з важливих елементів цього є перехід на якісне оцінювання спроможностей, що ми здобуваємо. У складі Військово-Морських Сил є Командування морської піхоти, є бригади морської піхоти, які також займатимуться за цим же планом, що стосується оцінювання. Ми побачили сьогодні приклад, як це робити, — розповів Сергій Пасічник.

Він зазначив, що українські ВМС плідно співпрацюють з країнами-партнерами.

— Два екіпажі катерів типу «Айленд» у Балтиморі завершують колективну підготовку за стандартами НАТО у складі екіпажів. Військово-Морські Сили постійно беруть участь у навчаннях типу PASSEX, які ми проводимо з кораблями інших держав в акваторії Чорного моря. Це дає нам можливість розвивати напрямок, що стосується оцінювання та стандартів підготовки за стандартами колективної підготовки країн-партнерів, — підкреслив командувач підготовки Командування ВМС ЗС України.

За словами організаторів занять, уже сьогодні на базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки діє підрозділ, що займається підготовкою фахівців з оцінювання, а заходи, подібні до сьогоднішнього, проводитимуть і надалі.

Інформагентство АрміяInformОСТАННІ НОВИНИ
Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 7.00 29 липня 2021 року

1 годину тому

Щодо зміни начальника Генштабу Збройних Сил України, командувача Десантно-штурмових військ ЗСУ та командувача ООС

Вчора в 21:40

Міністра оборони Андрія Тарана уповноважено підписати Угоду між урядами України та США про проекти у сфері досліджень, розробок, випробувань і оцінки

Вчора в 19:10

Вечірнє зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 17.00 28 липня 2021 року

Вчора в 17:20

«Посилиться контроль за якістю продукції, що постачається в інтересах сил оборони», – Андрій Таран про урядове рішення

Вчора в 16:45

Багатонаціональне навчання «Три мечі-2021»: кульмінація практичних дій

Вчора в 13:01

Дзвін Пам’яті пролунав шістнадцять разів… В Міноборони вшанували загиблих Українських захисників

Вчора в 11:20