Міноборони України позиватиметься до “Кузні на Рибальському” за невчасну поставку розвідувального корабля

19 січня 2021, 16:25 | ID: 61338
Міноборони України позиватиметься до “Кузні на Рибальському” за невчасну поставку розвідувального корабля

Міністерство оборони України готує судовий позов до ПрАТ «Завод «Кузня на Рибальському» через невчасне виготовлення та поставку середнього розвідувального корабля проєкту “Лагуна”. Відповідно до умов державного контракту, поставка корабля визначена до 20 вересня 2019 року, однак зобов’язання за контрактом підприємством виконано не було.

У лютому 2020 року оборонне відомство подало до Господарського суду м. Києва позов про стягнення з ПрАТ “Завод “Кузня на Рибальському” 163 258 338,89 грн. штрафних санкцій за порушення терміну поставки корабля.  Згодом розгляд цієї справи було зупинено за клопотанням ПрАТ “Завод “Кузня на Рибальському”, оскільки підприємством було подано позов про зобов’язання Міноборони продовжити термін поставки корабля. Рішенням Господарського суду м. Києва, що ґрунтується на висновках торгово-промислової палати України, термін виконання зобов’язань за контрактом було продовжено до 30.11.2020 року.

З огляду на наявність продовженого у судовому порядку терміну виконання зобов’язань за контрактом, у Міноборони були відсутні підстави для продовження позовної роботи та стягнення з ПрАТ “Завод “Кузня на Рибальському” штрафних санкцій за порушення терміну поставки корабля за тим же контрактом. З метою недопущення втрати судового збору у розмірі 735 700,00 грн. до суду було подано клопотання про залишення позову без розгляду та повернення Міністерству оборони України судового збору

Втім, станом на 30.11.2020 року ПрАТ “Завод “Кузня на Рибальському” роботи за контрактом не виконало, на підставі чого підприємству було виставлено відповідну претензію.    

Днями ПрАТ “Завод “Кузня на Рибальському” поінформувало Міністерство оборони, що готується до завершення робіт та проведення державних випробувань корабля.

У той же час, через невиконання умов контракту Міністерством оборони України наразі готується  позов до суду про стягнення штрафних санкцій за порушення зобов’язань ПрАТ “Завод “Кузня на Рибальському”

Контракт між Міністерством оборони України та ПрАТ “Завод “Кузня на Рибальському” на виконання державного оборонного замовлення було укладено 29.12.2017.