У Військовому інституті Київського національного університету імені Тараса Шевченка триває екзаменаційна сесія
15 грудня 2020, 17:30 | ID: 60959У Військовому інституті Київського національного університету імені Тараса Шевченка триває екзаменаційна сесія. Для магістрів випускного курсу вона є завершальним етапом перед початком чергового етапу життя – офіцерської кар’єри у Збройних Силахта особистого внеску у процес інтеграції України до Північноатлантичного Альянсу. Це вимагає досягнення амбітної мети – володіння іноземною мовою, знання та вміння застосовуватирізноманітні стандарти НАТО, професійне спілкування з іноземними колегами тощо.
Цьогорічні випускники – майбутні військові юристи під час складання комплексного екзамену мали змогу готувати відповідь на одне з питань іноземною мовою, адже саме англійською відбувався навчальний процес з дисципліни “Право міжнародної безпеки”.
“Другий рік поспіль зазначену дисципліну у програмі підготовки магістрів викладаємо англійською. Це спонукає до кращого опанування іноземної мови як викладача, так і курсантів. Проте для цього майбутнім офіцерам не варто чекати вступу на магістерську програму. Нами розроблено та успішно апробовано дисципліну “Право збройних конфліктів”, зміст якої повністю відтворює стандарт Альянсу “STANAG 2449: Trainingin the Law of Armed Conflict”. В рамках бакалаврської програми підготовки офіцерів цивільно-військового співробітництва викладаємо її англійською”, – розповідає професор кафедри правового забезпечення Олег Гущин.
“Заплановано вивчення курсантами стандартів НАТО із цивільно-військового співробітництва та діяльності військової поліції, їхнє навчання у відповідних центрах досконалості Альянсу та участь у програмі Еразмус+, що неможливо без володіння іноземною мовою. Враховуючи новітні тенденції безпекового середовища, нами підготовлено навчальні дисципліни “Захист цивільних у збройних конфліктах” та “Актуальні проблеми міжнародного кримінального права”. Їхньому якісному наповненню сприяли провідні міжнародні та вітчизняні правозахисні організації, зокрема ООН”, – розмірковує начальник кафедри правового забезпечення Ігор Коропатнік.
За словами заступника начальника Військового інституту з навчальної роботи Олега Прохорова, активний процес інтеграції України до євроатлантичного простору неможливий без набуття офіцерським складом фахових компетенцій, які відповідають актуальним викликам сьогодення.Тому запровадження навчання фахових дисциплін англійською – правильний вибір.
“ Представники нашого інституту мають успішнийдосвід викладання у закордонних військових вишах в рамках програми Еразмус+ та участі у діяльності Програми НАТО з удосконалення військової освіти DEEP.Можу впевнено зазначити – наші викладачі та курсанти у багатьох аспектах підготовлені не гірше за своїх натівських колег ”, – підсумовує він.