У Національному університеті оборони України завершив роботу Міжнародний науково-практичний форум

11 грудня 2020, 17:30 | ID: 60906
У Національному університеті оборони України завершив роботу Міжнародний науково-практичний форум У Національному університеті оборони України завершив роботу Міжнародний науково-практичний форум У Національному університеті оборони України завершив роботу Міжнародний науково-практичний форум У Національному університеті оборони України завершив роботу Міжнародний науково-практичний форум У Національному університеті оборони України завершив роботу Міжнародний науково-практичний форум У Національному університеті оборони України завершив роботу Міжнародний науково-практичний форум У Національному університеті оборони України завершив роботу Міжнародний науково-практичний форум У Національному університеті оборони України завершив роботу Міжнародний науково-практичний форум У Національному університеті оборони України завершив роботу Міжнародний науково-практичний форум У Національному університеті оборони України завершив роботу Міжнародний науково-практичний форум У Національному університеті оборони України завершив роботу Міжнародний науково-практичний форум У Національному університеті оборони України завершив роботу Міжнародний науково-практичний форум У Національному університеті оборони України завершив роботу Міжнародний науково-практичний форум У Національному університеті оборони України завершив роботу Міжнародний науково-практичний форум

10 грудня 2020 року у Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського в рамках Міжнародного дня боротьби з корупцією (09 грудня) вперше відбувся Міжнародний науково-практичний форум на тему: «Ефективне врядування та виховання доброчесності в секторі безпеки та оборони. Вплив програм виховання доброчесності на розбудову оборонних установ: проблеми та перспективи».

У зв’язку з карантинними обмеженнями внаслідок поширення пандемії коронавірусу COVID-19 Міжнародний форум було проведено у змішаному форматі з можливостями підключення учасників в режимі онлайн-відеоконференції.

Метою проведення заходу є формування культури несприйняття корупції через виховання доброчесності у сфері безпеки та оборони та практичної реалізації освітньої складової з розбудови доброчесності у Міністерстві оборони України та Збройних Силах України.

У Форумі взяли участь Перший заступник Міністра оборони України Іван Руснак, представники Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України, зокрема директор Департаменту військової освіти і науки Володимир Мірненко, начальник Управління з питань запобігання та виявлення корупції полковник юстиції Ігор Чухрай, представники Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, вищих військових навчальних закладів, громадських та неурядових організацій.

Також у Форумі прийняли участь пані Бенедікт Борель – керівник Програми з виховання доброчесності Директорату НАТО оборонних інституцій та нарощування потенціалу, пані Жаклін Девіс – директорка програми Building Integrity Академії оборони Великої Британії, пані доктор Надя Міланова – офіцер Директорату НАТО оборонних інституцій та нарощування потенціалу, полковник Туре Квалвік – заступник директора Центру зі зниження ризиків корупції в оборонному секторі (CIDS) Міністерства оборони Королівства Норвегії, експерти Представництва НАТО в Україні та Незалежного антикорупційного комітету з питань оборони (НАКО).

Модератором Форуму заступник спеціального радника Міністра оборони України від Сполученого королівства Великої Британії та Північної Ірландії Робін Сиворд.

- У Міністерстві оборони України реалізацію антикорупційної реформи визначено одним із пріоритетів загальної оборонної реформи. Упровадження доброчесності є основою трансформаційних змін зокрема й у сфері військової освіти і науки. Військові навчальні заклади – це майданчики формування доброчесного громадянина, її захисника, які мають бути прикладом нульової толерантності до корупції. Для нас дуже важливим є надання слухачам, курсантам та ліцеїстам антикорупційних знань в системі базової освіти. Щоб кожен випускник військового навчального закладу мав практичні навички у застосуванні антикорупційного законодавства в службовій діяльності за посадою, – наголосив Перший заступник Міністра оборони України Іван Руснак.

Учасники заходу обмінялися досвідом щодо формування культури неприйняття корупції через виховання доброчесності, висловили слушні рекомендації і поради стосовно впровадження освітніх програм з питань розбудови доброчесності в секторі безпеки та оборони. В ході Форуму визначено шляхи удосконалення антикорупційної освіти, упровадження передових освітніх практик виховання доброчесності країн-членів НАТО, а також опрацьовано відповідні рекомендації щодо практичної реалізації освітньої складової з розбудови доброчесності в національних структурах оборонного сектору.

З урахуванням рекомендацій експертів визнано одним із пріоритетів упровадження єдиної структури підготовки з питань виховання доброчесності у секторі безпеки та оборони. За основу запропоновано взяти структуру підготовки військовослужбовців та цивільного персоналу Міністерства оборони України та Збройних Сил України з розбудови доброчесності та запобігання корупції. Також запропоновано надати статус єдиного науково-методичного та консультаційного центру з питань реалізації програм виховання доброчесності в секторі безпеки та оборони Науковому центру проблем виховання доброчесності та запобігання корупції у секторі безпеки та оборони Національного університету оборони України імені Івана Черняховського.

Під час проведення Форуму проведено урочисту церемонію нагородження дипломами і цінними подарунками переможців і призерів Молодіжного творчого конкурсу “Разом проти корупції! Твоє бачення має значення”, який був організований колективом Наукового центру проблем виховання доброчесності та запобігання корупції Національного університету оборони України імені Івана Черняховського у партнерстві з представниками програми ВІ Академії оборони Великої Британії, програми НАТО з виховання доброчесності та за підтримки Vodafone Україна та асоціації «Спортивна індустрія України». Цінні подарунки переможцям вручили Вікторія Рубан – PR директор Vodafone Україна та виконавчий директор асоціації «Спортивна індустрія України» Георгії Копилов.

- Кращий досвід і рекомендації наших партнерів, за підсумками Форуму, ми врахуємо в рамках реалізації Антикорупційної стратегії на 2020-2024 роки, а також у проєкті Стратегічного оборонного бюлетеня України, – запевнив Іван Руснак.ОСТАННІ НОВИНИ
У США пройшли ходові випробовування корабель типу Island «Суми»

2 години тому

Заступник Міністра оборони України з питань європейської інтеграції Анатолій Петренко відвідав морських піхотинців у зоні проведення ООС

3 години тому

Командування Медичних сил про епідемічну ситуацію у Збройних Силах України станом на 25 лютого 2021 року

3 години тому

«Глибока шана і безмежна вдячність Захисникам, які віддали життя за Україну». В Міністерстві оборони вшанували загиблих Героїв

4 години тому

Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 7.00 25 лютого 2021 року

6 годин тому

Президент підписав указ про строки проведення чергових призовів на строкову військову службу у 2021 році, призовники не служитимуть на Донбасі

Вчора в 19:20

Вечірнє зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 17.00 24 лютого 2021 року

Вчора в 19:15