В НУОУ відбулася Міжнародна науково-практична конференція “Українське військо: сучасність та історична ретроспектива”

28 листопада 2020, 11:35 | ID: 60735
В НУОУ відбулася Міжнародна науково-практична конференція “Українське військо: сучасність та історична ретроспектива”

27 листопада у Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського в режимі онлайн відбулася I Міжнародна науково-практична конференція “Українське військо: сучасність та історична ретроспектива”.

Учасників конференції привітав Міністр оборони України Андрій Таран. Він висловив упевненість, що результати роботи заходу стануть вагомим кроком у справі інтелектуальної підтримки захисників України, зміцненні обороноздатності держави.

З вітальними словами до учасників конференції звернулись академік-секретар відділення історії, філософії та права Національної академії наук України, Заслужений діяч науки і техніки України, директор Інституту історії України Національної академії наук України, академік Валерій Смолій; представники Генерального штабу Збройних Сил України,  директор по роботі з жінками-військовослужбовцями міжнародної організації “Оливкова гілка” Кароліна Грубе (штат Канзас, США).

У ході конференції відбулося обговорення у трьох секціях. Перша була присвячена досвіду застосування сил безпеки і оборони в АТО/ООС, історичний досвід підготовки фахівців для сектору безпеки та оборони, участь України в операціях з підтримання миру та безпеки.

Дискусія у другій секції точилася навколо української революції 1917-1921 років: воєнно-історичний аспект; Україна та українці у вирі Другої світової війни; збройний захист українських земель з давнини до початку ХХІ ст.

Також розглядалася душпастирська опіка в Українському війську та феномен волонтерського руху: досвід, проблеми та перспективи.

– Конференція підтвердила положення Концепції воєнної історії України відносно того, що історія Українського війська є невід’ємною частиною всесвітньої воєнної історії, – зазначив заступник начальника університету з наукової роботи генерал-майор Павло Щипанський.

Загалом до участі у заході долучились понад 200 відомих дослідників військової історії з держав-членів Північноатлантичного альянсу, Міністерства оборони України, Генерального штабу Збройних Сил України, складових сектору безпеки й оборони та регіонів України.

Пресслужба Національного університету оборони України імені Івана Черняховського