Наше завдання – максимум фінансового ресурсу спрямовувати на розвиток ЗС України – Іван Руснак

27 листопада 2020, 16:01 | ID: 60722
Наше завдання – максимум фінансового ресурсу спрямовувати на розвиток ЗС України – Іван Руснак

– Міністерство оборони, як орган центральної виконавчої влади, зосереджує свої основні зусилля на тому, щоб максимально забезпечити ті потреби, які визначені керівництвом ЗС України та Генеральним штабом ЗСУ. Наше завдання – це максимально ефективно реалізувати той фінансовий ресурс, який ми отримали, і спрямувати його на розвиток війська. Це, насамперед, закупівля техніки, озброєння, боєприпасів відповідно до програм Державного оборонного замовлення, – розповів перший заступник Міністра оборони України Іван Руснак журналістам АрміяInform.

Серед пріоритетів – закупівля нового озброєння і модернізація наявної військової техніки

– Фінансування потреб війська впродовж останніх років зростає. Значний фінансовий ресурс спрямовується на закупівлю нового озброєння і модернізацію техніки. Технічно підсилюють Військово-Морські Сили, у війська надходять новітні системи бронетанкового озброєння, артилерійські системи, системи розвідки і спостереження. Триває робота з ремонту і модернізації авіаційної техніки.

Працюємо і над підсиленням систем протиповітряної оборони, а також системи автоматизованого управління військами.

Окремі зразки озброєння для нашого війська вже закуповують за кордоном.

Про розвиток спроможностей ВМС України

– З огляду на безпекову ситуацію в Азово-Чорноморському регіоні, серед пріоритетів – розвиток Військово-Морських Сил.

Наразі тривають переговори з британською стороною щодо розбудови військово-морської інфраструктури коштом наших партнерів, зокрема військово-морських баз. Крім того, тривають консультації та робота щодо майбутнього будівництва і закупівлі ракетних катерів, які мають підсилити бойові можливості вітчизняного військового флоту.

Про бюджет Збройних Сил на 2021 рік

– Сподіваюся, у бюджеті на наступний рік усі потреби на фінансування ЗС України будуть враховані. Військовий бюджет 2021 року точно буде не меншим за цьогорічний. На програму з розвитку, закупівлі, модернізації та ремонту озброєння, військової техніки, засобів і обладнання планується виділити не менший фінансовий ресурс, ніж у кошторисі поточного року.