Андрій Таран у другу річницю подій у Керченській протоці зателефонував капітану 2 рангу Денису Гриценку

26 листопада 2020, 10:09 | ID: 60691
Андрій Таран у другу річницю подій у Керченській протоці зателефонував капітану 2 рангу Денису Гриценку

Увечері, 25 листопада, у другу річницю подій у Керченській протоці, Міністр оборони України Андрій Таран зателефонував Денису Гриценку - командиру походу катерів «Бердянськ», «Нікополь» і буксиру «Яни Капу» з Одеси до Маріуполя.

Міністр ще раз подякував військовим морякам за стійкість та мужність у час атаки російських окупантів, за  незламність духу у ворожому полоні, за вірність присязі українському народові.

Андрій Таран передав слова вдячності за службу усім морякам того походу. Окремий теплий привіт адресувався командиру «Яни Капу» Олегу Мельничуку, який зараз виконує бойові завдання в складі сил ООС.

Під час розмови глава оборонного відомства цікавився проблемними питаннями служби, побуту, стану здоров’я. Як з’ясувалося, після перенесеної операції, Денис Гриценко потребує певних умов для реабілітації, тому було домовлено, що керівник міністерства сприятиме у переведенні моряка-героя на іншу посаду. Важливо, зауважив Міністр, зберегти Дениса Гриценка у лавах Збройних Сил України.

Денис Гриценко двічі довів вірність присязі України - у 2014 вийшовши із тимчасово окупованого Кримського півострова та під час полону у 2018-му.

Довідка. Напад на судна ВМС ЗС України у Керченській протоці стався 25 листопада 2018 року, коли кораблі здійснювали перехід з Чорного до Азовського моря.   Українські кораблі зазнали нападу з боку сил ВМФ РФ та берегової охорони РФ. Зокрема, було протаранено буксир «Яни Капу», а поза 12-мильною зоною українські артилерійські катери супроводу були обстріляні. Усі три українські судна захопили росіяни. У полон потрапили 24 моряки, 6 із яких були поранені. Вдалося звільнити їх лише вересні 2019 року завдяки зусиллям Президента України Володимира Зеленського та підтримці світової спільноти.

Фото із сімейного архіву військового моряка