Як курсанти Національної академії сухопутних військ смугу розвідника долали

19 листопада 2020, 11:49 | ID: 60603
Як курсанти Національної академії сухопутних військ смугу розвідника долали Як курсанти Національної академії сухопутних військ смугу розвідника долали Як курсанти Національної академії сухопутних військ смугу розвідника долали Як курсанти Національної академії сухопутних військ смугу розвідника долали

«Смугу розвідника» побудували торік для Навчального центру розвідки, який входить до складу Національної академії сухопутних військ. Її довжина – 1200 метрів. На цій дистанції обладнано 26 перешкод. Усі вони різні, дуже складні й розвивають навички військових: силу, витривалість, швидкість, координацію рухів, злагодженість підрозділу.

Тут є драбини, канати й мотузкові сітки заввишки шість метрів. Аби їх здолати, слід позбутися страху висоти. Є довгі підземні тунелі, заплутані лабіринти темних приміщень з шумовими гранатами на розтяжках, колодязі й стіна, висотою у два з половиною людських зрости. Здолати її самотужки нереально. Це можливо, коли всі у команді допомагають один одному. Є містки зі стовбурів дерев над глибокими ровами, із високим ризиком втрати рівноваги і падіння в яму.

– Без чудової фізпідготовки пройти смугу неможливо. Курсанти долають її з особистою зброєю, у засобах захисту: бронежилеті та шоломі. Та є ще одна річ: майбутні офіцери швидше та успішніше проходять смугу саме у складі підрозділу й під час змагань. Спрацьовує почуття обов’язку перед групою. Невдача одного – це невиконання завдання відділенням. Тож кожен курсант відкидає всі страхи, діє на межі сил. Це прищеплює хлопцям особливе відчуття команди, колективу, – зазначив старший керівник змагання на смузі перешкод підполковник Дмитро Опалак.

Заняття з подолання смуги перешкод розвідника з курсантами почали проводити ще пів року тому. З кожним днем вони витрачають менше часу на проходження всіх її елементів. Наразі 1200 метрів з 26 перешкодами – в середньому за 25 хвилин.

– У ЗС України є спеціальні смуги перешкод у морських піхотинців, десантників, спецпризначенців, розвідників і навіть фахівців протитанкових ракетних комплексів. Але наші вихованці: танкісти, піхотинці – теж достойні воїни з багатьма вміннями. Прагнемо, аби вони ставали сильнішими, витривалішими, спритнішими. І відчували, що за рівнем індивідуальної підготовки не поступаються морпіхам чи десантникам. Ми готуємо впевнених у собі командирів, які мають перемагати в бою, – наголосив начальник факультету бойового застосування військ полковник Олександр Тимощук.

Після «Смуги розвідника» відділення прибувають на спеціальну ділянку для вогневих вправ. Тут оцінюється не тільки влучність, а й управління вогнем командиром відділення. Далі – стрімкий марш на 1200 метрів і наприкінці – надання першої медичної допомоги умовно пораненому побратиму.

– Курсанти мають визначити характер поранення, надати якісну допомогу, наприклад, накласти турнікет, швидко і правильно евакуювати пораненого з поля бою. Цього військові вчаться з першого курсу. Наше завдання – розвинути у них ці якості так, щоб в екстремальних ситуаціях вони діяли автоматично, виробити у них м’язову пам’ять для таких дій. Наразі курсанти демонструють свої навички. Як правило, діють безпомилково, – розповів старший викладач кафедри тактико-спеціальних дисциплін підполковник Володимир Петриця.

Інформагентство АрміяInform

Військове телебачення УкраїниОСТАННІ НОВИНИ