Водолазна школа розпочала практичні тренування сьомої групи курсантів

06 листопада 2020, 12:27 | ID: 60442

Хтось із юнаків захоплюється дайвінгом, а для когось – це перші занурення. У будь-якому випадку, професія військовий водолаз має вузьку специфіку і вимагає неабиякої підготовки.

Перший блок тренувань у межах практичної складової підготовки майбутніх водолазів проходить в оновленому басейні Спортивного товариства «Динамо». Особливістю курсу є проведення занять із спеціальної фізичної підготовки у водному середовищі: основи фрідайвінгу. Це і затримка дихання, і імітація глибин, і підбір вантажу, щоб не було позитивної плавучості. Саме зараз курсанти повинні навчитися  спокійно і впевнено виконувати все, чому вчилися теоретично.

Базовий курс підготовки складається із 21 заняття та триває 7 днів. Кожен курсант щодня перебуває у воді від 4 до 5 годин, щоб адаптувати організм до водного середовища.

Спочатку курсанти відпрацьовують плавання різними стилями, долають водні перешкоди, тренуються правильно пірнати на глибину 4 метри та в довжину на визначену відстань.

Інструктори – професійні військові водолази. Всі мають  чималий досвід. Олег Горобець, начальник циклової комісії Водолазної школи  підкреслює, головне – це стресостійкість. Людина під водою почуває себе зовсім не так, як на поверхні: інша щільність води, важко правильно визначити дистанцію. Тож така практика має велике значення.

Серед занять, в першу чергу, вміння правильно вести себе під водою, щоб не витрачати енергію; спокійно дихати, щоб економити кисень; у вправах з маскою курсантів спочатку вчать правильно їх вдягати, а пізніше - інструктори будуть зривати їх під водою, тренуючи правильній реакції водолаза.

Це все попереду, а поки що ази - протягом одного тренувального дня курсанти повинні подолати відстань більш як 3 км – це заняття на витримку. Втім, хлопці зізнаються, для них це зовсім не важко.

Загалом, впродовж базового курсу підготовки майбутні водолази повинні відпрацювати під водою понад 650 хвилин. Програма підготовки передбачає занурення та роботи на глибині моря до 30 метрів. Вправи на залік будуть виконуватися вже у відкритій воді. Крім того, попереду спуски з борту морського водолазного судна ВМС ЗС України.

ТРС МО України «Бриз»ОСТАННІ НОВИНИ