Україна і Йорданія повинні активніше співпрацювати у військовій сфері, - Андрій Таран

03 листопада 2020, 14:55 | ID: 60398
Україна і Йорданія повинні активніше співпрацювати у військовій сфері, - Андрій Таран Україна і Йорданія повинні активніше співпрацювати у військовій сфері, - Андрій Таран Україна і Йорданія повинні активніше співпрацювати у військовій сфері, - Андрій Таран Україна і Йорданія повинні активніше співпрацювати у військовій сфері, - Андрій Таран

Сьогодні, 3 листопада, Міністр оборони України Андрій Таран зустрівся з головою Об’єднаного комітету начальників штабів Збройних Сил Йорданського Хашимітського Королівства генерал-майором Юсефом Ахмадом Хамедом Хнейті. Було відзначено, що Україна та Йорданія мають значний потенціал для активнішої співпраці у військово-технічній сфері. На думку Андрія Тарана, серед сфер спільного інтересу для обох країн є, зокрема, військова освіта та наука, участь у спільних багатонаціональних навчаннях, а також продовження діалогу на рівні Генерального штабу та Командувань видів.

- У червні цього року Україна приєдналася до своєрідного закритого клубу, учасником якого вже є Йорданія. Маємо на увазі надання нашій державі статусу країни-партнера НАТО з розширеними можливостями. Зокрема, нас цікавить досвід Йорданії у підготовці особового складу, особливо у створенні та діяльності центрів підготовки військовослужбовців у відповідності до стандартів НАТО, - зазначив Андрій Таран.

Нагадаємо,  крім України, учасниками Партнерства з розширеними можливостями (Enhanced Opportunities Partnership, EOP) є також  Австралія,  Йорданія, Грузія, Швеція та Фінляндія. Кожна з цих країн має власну сферу спільних з НАТО інтересів.

Міністр оборони України також  наголосив на важливості посилення двостороннього співробітництва в рамках Угоди про військове співробітництво між Міністерством оборони України та Міністерством оборони Йорданського Хашимітського Королівства. У цьому контексті сторони акцентували увагу на питаннях військово-технічного співробітництва.

Андрій Таран подякував керівництву Йорданського Хашимітського Королівства за підтримку суверенітету та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів.