Українські сапери пройшли спеціальний курс навчань у Німеччині

28 вересня 2020, 15:19 | ID: 59906
Українські сапери пройшли спеціальний курс навчань у Німеччині Українські сапери пройшли спеціальний курс навчань у Німеччині Українські сапери пройшли спеціальний курс навчань у Німеччині Українські сапери пройшли спеціальний курс навчань у Німеччині

Упродовж багатьох років Центр розмінування Командування Сил підтримки Збройних Сил України розвиває партнерські відносини із аналогічними військовими центрами провідних країн світу. Одним із важливих напрямів при цьому є обмін досвідом і практична підготовка вітчизняних висококласних спеціалістів за відповідними програмами армій держав-членів НАТО.

Саме з такою метою  між фахівцями ЗС України та Бундесверу в галузі знешкодження мінно-вибухових пристроїв відбувся двотижневий навчально-тренувальний курс в місті Штеттен-ам-кальтен-Маркт (ФРН).

Цей захід став логічним продовженням двостороннього співробітництва між Україною та Німеччиною в зазначеній сфері, початки якого було закладено ще у 2016 році, коли на базі Центру розмінування фахівці Центру підготовки із питань захисту від мінно-вибухових пристроїв Бундесверу провели перший спільний курс.

– Це вже не перше моє відрядження за кордон. У 2018 році я у складі групи саперів брав участь у міжнародних навчаннях Аrdent Defender 2018, які відбувались на канадській військовій базі «Борден», що в місті Міфорд, де наша команда, до речі, посіла перше місце серед одинадцяти. Свого часу також виконував завдання у складі миротворчих сил ООН в Афганістані, де ми, з-поміж іншого, відпрацьовували спроможності діяти спільно із американськими та італійськими військовими. Тому кожне відрядження – це величезний досвід, який ми в подальшому використовуємо як під час виконання завдань згідно зі своїми штатними посадами, так і передаючи здобуті знання та навики бойовим побратимам. Наразі ж, окрім підвищення власного професійного рівня, ми здобули ще й неоцінений практичний досвід досягнення взаємосумісності під час виконання завдань у складі міжнаціональних підрозділів, – розповів інструктор загону спеціальної підготовки Центру розмінування лейтенант Микола Лобода.

У німецькому Центрі підготовки з питань захисту від мінно-вибухових пристроїв українські сапери ознайомилися зі спеціальною технікою та обладнанням армії ФРН, пройшли курс спільних стрільб (G-38, P8) та цикл спеціальних навчань.

На навчаннях акцент робили на відпрацюванні спроможностей із злагоджених дій і спільного вирішення поставлених завдань, що матиме вкрай важливе значення для подальшого поглиблення двостороннього військового співробітництва між Україною і Німеччиною. І в цьому напрямку триває активна робота, зокрема, вже укладено попередню домовленість про проведення у 2021–2022 роках низки спільних українсько-німецьких навчально-тренувальних курсів  як на території ФРН, так і в Україні.

Служба зв’язків з громадськістю Командування Сил підтримки ЗС України