Зведення пресслужби Міноборони України щодо обстановки в районі проведення операції Об'єднаних сил

22 вересня 2020, 12:30 | ID: 59803

Українські захисники продовжують виконувати завдання за призначенням в районі проведення операції Об’єднаних сил і надійно контролюють ситуацію по всій ліній бойового протистояння.

Вчора, 21 вересня, з боку російсько-окупаційних військ було зафіксовано 3 порушення домовленостей, досягнутих в рамках Тристоронньої контактної групи.

Так, вранці, на Донецькому напрямку, в районі населеного пункту Мар’їнка, противник здійснив постріли у бік позицій українських захисників зі стрілецької зброї, а також три постріли із гранатомета, пристосованого для використання мін ПОМ-2.

Згодом,  ворог застосував стрілецьку зброю під час обстрілу позицій українських військових неподалік Водяного.

Всі зазначені обстріли з боку збройних формувань Російської Федерації були неприцільними та не несли загрози життю і здоров’ю українських воїнів.

Бойових втрат серед особового складу Об’єднаних сил немає.

Крім того, в напрямку населеного пункту Водяне з тимчасово окупованої Ужівки було виявлено факт додаткового інженерного обладнання позицій російсько-окупаційних військ.

Від початку поточної доби, станом на 12.00, фактів порушення режиму припинення вогню зафіксовано не було. На всіх ділянках фронту спостерігається режим тиші.

За інформацією Головного управління розвідки Міністерства оборони України, командування ЗС РФ продовжило термін роботи комісії штабу 8-ї армії Південного військового округу (що триває з 12 вересня) у з’єднаннях і частинах російсько-окупаційних військ.

Комісією виявлені чисельні випадки нецільового використання коштів, призначених для грошового забезпечення особового складу.

Зокрема, у ряді підрозділів встановлено факти приховування некомплекту особового складу і утримання у такий спосіб значної кількості так званих “мертвих душ”, що дозволило окремим командирам привласнювати значні суми коштів.

Слава захисникам України!

Слава Україні!

Капітан Юлія Пампуха з пресцентру Міністерства оборони України