До складу ВМС України включено артилерійський катер «Костопіль»

05 вересня 2020, 14:40 | ID: 59548
До складу ВМС України включено артилерійський катер «Костопіль» До складу ВМС України включено артилерійський катер «Костопіль» До складу ВМС України включено артилерійський катер «Костопіль» До складу ВМС України включено артилерійський катер «Костопіль» До складу ВМС України включено артилерійський катер «Костопіль» До складу ВМС України включено артилерійський катер «Костопіль» До складу ВМС України включено артилерійський катер «Костопіль»

Після успішного завершення всіх етапів заводських та державних випробувань до корабельно-катерного складу ВМС України включено малий броньований артилерійський катер «Костопіль». Це 7-мий із серії катерів проєкту 58155, збудоване на суднобудівному підприємстві «Кузня на Рибальському».

Катер отримав своє ім’я на честь однойменного міста Костопіль Рівненської області, де народився і проживав морський піхотинець Олексій Кондратюк. Український воїн героїчно загинув, виконуючи бойове завдання під Маріуполем Донецької області 17 березня 2017 року.

В Одесі пройшла офіційна церемонія, де командувач ВМС ЗС України контр-адмірал Олексій Неїжпапа вручив екіпажу катера  Прапор Військово-Морських Сил ЗС України. Після цього за встановленою процедурою цей стяг та прапори розцвічування підняли на катері «Костопіль».

На катері встановлено сучасне навігаційне і радіолокаційне обладнання та озброєння для ураження цілей противника. «Костопіль», як зрештою й інші МБАКи, малопомітний для радіолокаційних та інфрачервоних засобів противника. Крім того, катер оснащений системою захисту від наведення зброї противника та системою автоматичної постановки димових і теплових завіс.

Нагадаємо, завдання катерів проєкту 58155 у складі ВМС України: патрулювання в ближній морській зоні, охорона та оборона портів і морських або річкових комунікацій у межах територіальних морських вод, посилення охорони державного кордону, участь у різнопланових морських операціях в акваторії Чорноморсько-Азовського басейну, зокрема в операціях з протидії ймовірним висадкам десантних засобів противника на узбережжя тощо.

Інформаційне Агентство АрміяІнформ