«Мілітарний код»: зміна знаків розрізнення на польовій формі одягу військовослужбовців Збройних Сил України

10 серпня 2020, 11:45 | ID: 59155
«Мілітарний код»: зміна знаків розрізнення на польовій формі одягу військовослужбовців Збройних Сил України

Ми продовжуємо наш цикл «Мілітарний код».

Сьогодні наша розповідь присвячена змінам знаків розрізнення на польовій формі одягу військовослужбовців Збройних Сил України.

На польовій формі одягу військовослужбовців Збройних Сил України розміщуються нарукавні та нагрудній знаки. (Слайд № 1)

Нарукавний знак “Державний Прапор України” розміщується на правому та лівому передпліччі.

Нарукавний знак роду військ або знак за курсами навчання розміщується на правому передпліччі.

Нарукавний знак військової частини або навчального закладу розміщується на лівому передпліччі.

Знаки розрізнення військових звань тобто погон розміщується по середині грудей.

Нагрудний знак з прізвищем військовослужбовця розміщується з правої сторони грудей.

Нагрудний знак “Збройні Сили України” розміщується з лівої сторони грудей.

Довгий час знаки розрізнення та нагрудні знаки військовослужбовців Збройних Сил України виготовлялись в різних відтінках зеленого кольору. (Слайд № 2) Ця ж тенденція зберіглася і після введення в дію нового однострою в 2017 році. Використання різних відтінків зеленого кольору не лише знижувало візуальне сприйняття знаків розрізнення, а й призводило до розбіжності кольорів навіть в одному підрозділі. Все це негативно впливало на зовнішній вигляд військовослужбовців, а й відповідно на імідж Збройних Сил України.

Під час підготовки проєкту наказу про внесення змін до Правил носіння військової форми одягу, було проведено глибокий аналіз використання нагрудних знаків та знаків розрізнення військовослужбовців збройних сил країн-членів НАТО. (Слайд № 3, 4, 5, 6, 7, 8) В ході аналізу було з’ясовано, що більшість країн використовує знаки розрізнення та нагрудні знаки, зображення та написи на яких вишиті чорною ниткою.

Використання чорної нитки при виготовленні знаків розрізнення дає можливість не лише максимально їх уніфікувати, а також сприяє виконанню їх прямого призначення – швидка ідентифікація військовослужбовця.

На сьогоднішній день Міністерством оборони України заплановано кошти на нові нагрудні та нарукавні знаки. Разом з плановою видачою військової форми одягу, військовослужбовцям видаватимуть нові нагрудні та нарукавні знаки. Тому різкого переходу на нові знаки розрізнення не буде.

Орієнтовно закінчення переходу на нові знаки розрізнення військовослужбовців Збройних Сил України буде завершено до кінця року.

Підсумовуючи зазначене можна зробити висновок, що з кожним роком ми усуваємо все більше прогалин в уніформістиці та максимально наближуємо зовнішній вигляд наших військовослужбовців до зовнішнього вигляду наших колег з Північноатлантичного альянсу.

Спікер: Ігор Непота – відділ розробки та впровадження військової символіки ЗСУ.

YouTube-канал Укрінформ