Щодо захворюваності на COVID-19 у ЗС України та вжитих заходів Командуванням медичних сил з метою недопущення поширення коронавірусної хвороби

07 серпня 2020, 10:20 | ID: 59121
Щодо захворюваності на COVID-19 у ЗС України та вжитих заходів Командуванням медичних сил з метою недопущення поширення коронавірусної хвороби

Станом на 08.00 6 серпня 2020 року в Збройних Силах України за добу зареєстровано 34 нових випади інфікування, 19 осіб одужало. Всього у ЗС України хворіє 265 осіб, загалом захворіло – 931, одужало – 661, померло – 5.

Найбільше хворих за минулу добу зареєстровано серед особового складу військових частин, які дислоковані у Львівській області (19) та м. Києві (10).

За останній тиждень у Збройних Силах України спостерігається зростання захворюваності на СOVID-19, що пов’язано як із погіршенням епідемічної ситуації серед цивільного населення України, так із збільшенням кількості проведених тестувань.

За результатами епідеміологічних розслідувань встановлено, що найчастіше зараження військовослужбовців відбувається під час епізодичних зустрічей з найближчими людьми (друзями та рідними) за межами військових частин.

З метою раннього виявлення хворих на COVID-19 та попередження поширення інфекції серед особового складу у кожній військовій частині (підрозділі) щоденно під час шикувань проводяться заходи активного виявлення осіб, які підпадають під визначення підозрілого випадку захворювання на COVID-19.

Введено обмежувальні заходи у військових частинах (термометрія, обов’язкове носіння захисних масок, обмеження службових відряджень, проведення службових нарад, шикувань тощо).

За інформацією Головного управління персоналу Генерального штабу Збройних Сил України, призовними комісіями та військовими комісаріатами (територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки) планове завдання виконано на 100 %.

Призов громадян на строкову військову службу проводився в умовах, пов’язаних із заходами, які здійснюються у державі з метою недопущення розповсюдження хвороби СOVID-19. Тому під час призову особлива увага зверталася на дотримання заходів, визначених постановою Кабінету Міністрів України.

Усім призовникам перед відправкою у війська, за допомогою місцевих державних адміністрацій, проводилося тестування на виявлення коронавірусної інфекції. Також з метою своєчасного виявлення хворих на COVID-19 під час прибуття молодого поповнення до військових частин було організовано проведення їм температурного скринінгу, огляду і опитування. Протягом 14 діб молоде поповнення розташовувалося окремо від іншого особового складу.

Визначений порядок організації вступної кампанії до вищих військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти), з урахуванням карантинних (обмежувальних) заходів у державі, дозволив запобігти занесенню та поширенню COVID-19 з абітурієнтами.

Свою ефективність на практиці показав розроблений в санітарно-епідеміологічному управлінні Командування Медичних сил Збройних Сил України алгоритм дій щодо попередження занесення та розповсюдження захворюваності на COVID-19 серед особового складу військових частин в районі проведення операції Об’єднаних сил (ООС). Так було впроваджено обсерваційні заходи щодо військовослужбовців, які прибувають (вибувають) в район проведення ООС, повертаються зі службових відряджень з обов’язковою обсервацію 14 діб перед та після ротації з проведенням ПЛР-тестування на COVID-19.

Створено необхідний запас медико-санітарного, господарчого майна, дезінфекційних, необхідних лікарських засобів та засобів індивідуального захисту для медичного персоналу закладів охорони здоров’я Міністерства оборони України та продовжується його накопичення.

Завдяки вжитим заходам на сьогоднішній день не допущено значного поширення COVID-19 серед військовослужбовців Збройних Сил України.

Зменшити ризики захворіти можна наступним чином:

уникайте тісного контакту з людьми, що хворіють;

уникайте скупчення людей, особливо в закритих приміщеннях;

часто та ретельно мийте руки теплою водою з милом (тривалість процедури – 20-40 с.), обробляйте їх спиртовмісним антисептиком для рук – розчин із вмістом спирту 60-80%;

не торкайтесь брудними руками очей, носа, рота;

якщо ви захворіли – негайно зверніться до лікаря;

використовуйте захисну маску.

Як запобігти поширенню інфекції:

залишайтесь вдома, якщо у вас є симптоми гострої респіраторної інфекції;

обмежте контакти з іншими людьми;

під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс одноразовою серветкою (після цього серветку слід викинути та вимити руки з милом).

Спікер: підполковник медичної служби Сергій Моргун – головний державний санітарний лікар Міністерства оборони України.

YouTube-канал Укрінформ