Натівський аудит професійної військової освіти в Міністерстві оборони України

03 серпня 2020, 10:35 | ID: 59049
Натівський аудит професійної військової освіти в Міністерстві оборони України

В контексті реалізації курсу України до вступу в НАТО проводяться заходи щодо розвитку системи військової освіти України.

Реалізація питань реформування системи професійної військової освіти України, як складової військової освіти, відбувається за підтримки фахівців НАТО, а також реалізації програми НАТО DEEP-Ukraine. Цю підтримку можна охарактеризувати як інституціональну та таку, що охоплює більшість вищих військових навчальних закладів та військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти Міністерства оборони України. Співробітництво в рамках цієї програми дозволяє говорити про системні зміни у військовій освіті України і формування нової парадигми цієї системи, яка створює військову культуру засновану на євроатлантичних цінностях та принципах.

Така діяльність стає початком запровадження системних змін в організації професійної військової освіти за напрямами, які б відповідали потребам Збройних Сил України, міжнародним стандартам якості підготовки військовослужбовців та була інтегрована у державну систему освіти.

З метою підвищення ефективності функціонування системи професійної військової освіти та вироблення практичних рекомендацій щодо забезпечення якості освітньої діяльності та вдосконалення її внутрішньої системи; приведення освітнього та управлінського процесів у відповідність до вимог національного законодавства та стандартів НАТО, пропонується провести інституційний аудит системи професійної військової освіти.

Завдання інституційного аудиту полягають у:

оцінці організації освітньої діяльності щодо впровадження та виконання освітніх програм.

оцінці управлінського процесу ВВНЗ.

оцінці людських ресурсів у ВВНЗ.

оцінці освітнього середовища та матеріальних ресурсів.

перевірці додержання ВВНЗ вимог законодавства у сфері професійної військової освіти.

оцінки ступеню та правильності впровадження стандартів НАТО в систему професійної військової освіти.

Координаційна група, що складається з експертів Міністерства оборони України, Генерального штабу Збройних Сил України та країн-членів НАТО, розробила проєкт Порядку проведення інституційного аудиту професійної військової освіти, який відповідає вимогам Міжнародних стандартів освіти, що були розроблені Європейською мережею забезпечення якості вищої освіти в 2009 році, стандарту НАТО – Директива «Освіта і індивідуальна підготовка» та національної системи забезпечення якості освіти.

Інституційний аудит повинен оцінити, чи відповідає якість професійної військової освіти потребам та специфіки сил оборони, інтеграції України в НАТО, та запропонувати практичні рекомендації щодо її покращення у відповідності до кращих методик та передового досвіду держав-країн НАТО.

Для вироблення єдиних поглядів щодо запровадження механізму інституційного аудиту професійної військової освіти, під головуванням першого заступника Міністра оборони України проведена установча нарада з представниками Міністерства оборони України, Генерального штабу Збройних Сил України та вищих військових навчальних закладів, під час якої були обговорені порядок та умови проведення інституційного аудиту.

Спікер: Володимир Мірненко – директор Департаменту військової освіти і науки Міністерства оборони України

YouTube-канал УкрінформОСТАННІ НОВИНИ
На місці падіння літака АН-26Ш продовжує працювати оперативний штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації

26 вересня 2020, 11:30

Командування Медичних сил про епідемічну ситуацію у Збройних Силах України станом на 26 вересня

17 хвилин тому

Високий представник Європейського Союзу з питань зовнішньої політики та політики безпеки висловив співчуття рідним загиблих в авіакатастрофі

37 хвилин тому

Міністр оборони України назвав попередні причини падіння літака Повітряних Сил ЗС України АН-26Ш

1 годину тому

Триває з’ясування причин та обставин катастрофи літака Повітряних сил ЗС України АН-26Ш (Оновлюється)

2 години тому

Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 7.00 26 вересня 2020 року

4 години тому

Створено Державну комісію для з’ясування причин та обставин катастрофи літака Ан-26 Повітряних Сил ЗС України у Харківській області

Вчора в 23:39