«Ми здатні об’єднати сили, коли це необхідно» – українські та американські військові про підсумки «Сі Бриз - 2020»

29 липня 2020, 15:48 | ID: 58979
«Ми здатні об’єднати сили, коли це необхідно» – українські та американські військові про підсумки «Сі Бриз - 2020»

У Чорному морі завершились українсько-американські військові навчання «Сі Бриз – 2020». Через пандемію COVID-19 формат навчань довелося змінити, але це не завадило військовим виконати всі поставлені завдання.

8 країн, 23 кораблі, 19 повітряних суден. Упродовж тижня українські військові моряки, разом із партнерами, вправлялися в ураженні морських цілей з гелікоптера, вчилися ескортувати патрульні літаки, відпрацьовували розуміння спільних команд та сигналів маневрування.

- Через пандемію цьогорічні навчання «Сі Бриз» проходили лише у морському форматі, без берегової фази. Навіть керувати діями на морі штабам довелося дистанційно. Те, чого ніколи не робили раніше, здавалося викликом, а обернулося безцінним досвідом. Налагодили нові способи комунікації з партнерами по НАТО, - сказав «Голосу Америки» командувач ВМС України Олексій Неїжпапа, коментуючи підсумки навчань.

- Підсумовуючи цей захід, ми можемо сказати, що він був повністю вдалим. У нас є чим пишатися. Усі завдання, які були поставлені кораблям у морі, були виконані, незважаючи на зміни в обстановці. Це ще один крок вперед. Ще один крок до набуття спроможності Військово-Морських Сил. Ще один крок до наближення до стандартів НАТО», – зазначив контрадмірал Олексій Неїжпапа.

Успіх навчань відзначила також американська сторона. Підбиваючи підсумки «Сі Бриз – 2020», морський стратег капітан ВМС США Джозеф Гальяно під час заключного пресбрифінгу телефоном зауважив:

- Потужність нашої мережі союзників та партнерів, яку ми збудували в Європі протягом останніх десятиліть, підтверджується щоразу, коли випадає нагода діяти разом. Ця мережа союзників та партнерів здатна зібрати сили воєдино, коли це необхідно, а потім роззосередитись, коли потреби нема. «Сі Бриз -2020» став ще одним прикладом спроможності об’єднати сили країн-членів НАТО з країнами-учасниками програми «Партнерство заради миру», і спільно діяти в одному регіоні з метою досягнення стабільності й безпеки в Чорному морі.

- З кожними навчаннями учасники «Сі Бриз» вдосконалюють взаємосумісність своїх збройних сил, – сказав під час брифінгу капітан Вільям Пеннінгтон, що представляє авіацію ВМС США. - Цього року, зіткнувшись з викликом COVID-19, ми скористалися досягненнями минулих навчань, щоб мати змогу керувати маневрами віддалено. Це засвідчує, як важливо проводити такі навчання, випрацьовуючи спільне розуміння безпеки у Чорному морі», - додав він.

Відповідаючи на запитання журналістів про те, чи вплинула російська загроза на підготовку та проведення «Сі Бриз-2020», представники американських ВМС заявили: навчання не плануються на основі якоїсь конкретної загрози. Підхід полягає у тому, що враховується, як було сказано, «динамічне середовище безпеки».