Сапери ЗС України знешкодили неконтактний підривний пристрій НВУ-П «Охота», який виготовляють тільки в РФ

16 липня 2020, 15:30 | ID: 58750
Сапери ЗС України знешкодили неконтактний підривний пристрій НВУ-П «Охота», який виготовляють тільки в РФ Сапери ЗС України знешкодили неконтактний підривний пристрій НВУ-П «Охота», який виготовляють тільки в РФ

У Луганській області під час проведення інженерної розвідки місцевості на наявність вибухонебезпечних предметів групі розмінування ЗС України вдалося виявити та знешкодити один з найскладніших детонаторів протипіхотних мін — неконтактний підривний пристрій НВУ-П «Охота». Разом з ним встановлено два підривні пристрої ВУЗ-8, з’єднані у каскад та оснащені 16-ма протипіхотними осколковими мінами, які заборонені міжнародними конвенціями.

НВУ-П «Охота» приводяться в дію під час фіксування руху людини через встановлені на місцевості сейсмічні датчики. Він має блок керування з елементами живлення, що дає противникові змогу використовувати міни не тільки дистанційно, а й в автономному режимі. Небезпечний радіус ураження від центру установки блока керування становить 30 метрів. А радіус ураження кожної із 16 мін — близько 25 метрів.

Неконтактний підривний пристрій НВУ-П «Охота» не перебуває на озброєнні Збройних Сил України та активно використовується Російською Федерацією, зокрема, неодноразово застосовувався в Чеченській війні.

Завдяки професійним діям українських саперів, НВУ-П знято й направлено для проведення поглибленої експертизи, а міни — знешкоджено.

Пресцентр Штабу ООС вже наголошував раніше про виявлення цих небезпечних мінно-вибухових пристроїв. У серпні 2018 року Штаб ООС оприлюднив повідомлення «під час виконання одного із завдань в районі населеного пункту Гранітне (Донецька обл.) розвідники одного з розвідувальних батальйонів Об’єднаних сил виявили мінно-вибуховий пристрій, який був ідентифікований як неконтактний вибуховий пристрій НВП-П «Охота».

Інформагентство АрміяInform