«Вони назавжди залишаться в нашій пам’яті і в наших серцях». В Міноборони вшанували загиблих Українських захисників

10 липня 2020, 09:20 | ID: 58648

Сьогодні, 10 липня, у Залі Пам’яті, що на території Міністерства оборони України, відбувся щоденний ранковий церемоніал вшанування мужніх українських захисників, які загинули цього дня у різні роки внаслідок російської збройної агресії на Сході України.

У заході взяли участь рідні загиблих захисників України, представники керівництва Міністерства оборони України, Державної прикордонної служби України, офіцери та працівники структурних підрозділів оборонного відомства та Генерального штабу ЗС України.

Дзвін Пам’яті пролунав вісім разів....

Цього дня у 2000 році під час виконання завдань у складі Місії ООН у Косово загинув молодший сержант ТОВКАН Любомир Васильович.

У цей день у 2014 році загинули мужні захисники України:

Сержант ЛЕСЬКІВ Андрій Ігорович, 24-а окрема механізована бригада.

Старший солдат ПРОЦЬ Сергій Володимирович, 24-а окрема механізована бригада.

Старший солдат ЯРОСЛАВЦЕВ Василь Валентинович, 93-я окрема механізована бригада.

Солдат ЯКУБЕНКО Олександр Валерійович, 72-а окрема механізована бригада.

Майор ШІРПАЛ Леонід Вікторович, Луганський прикордонний загін.

Цього дня у 2016 році внаслідок збройної агресії РФ загинув солдат ГЕГА Руслан Юрійович, 95-а окрема аеромобільна бригада.

У 2019 році загинув молодший сержант Фака Антон Олександрович, 406-а окрема артилерійська бригада ВМС ЗС України.

Присутні вшанували пам’ять захисників України хвилиною мовчання та поклали квіти до Стели Пам’яті.

Вічна пам’ять Героям, які полягли в боях за нашу вільну, незалежну Україну!

Довідка. Зала Пам’яті захисників України створена на вшанування пам’яті військовослужбовців, які загинули за свободу, незалежність і територіальну цілісність України, світовий мир та порядок. Її спеціально розташовано таким чином, щоби й військовослужбовці, працівники Міноборони та Генерального штабу, й пересічні громадяни могли зайти до Зали та віддати шану своїм захисникам.

Біля споруди Зали Пам’яті облаштовано церемоніальний майданчик із Дзвоном Пам’яті та Стелою, у якій вмонтовано осколки снарядів. Щоденний поминальний ритуал здійснюється ударами дзвону, залежно від кількості загиблих у цей день.

В середині Зали Пам’яті, на спеціальних подіумах, розміщено Книги Пам’яті з іменами загиблих. Структура Книг побудована за принципом календаря: один розворот — один день, де згадуються всі загиблі у цей день за всі роки.ОСТАННІ НОВИНИ