“Найближчим часом плануємо розпочати практичну реалізацію Угоди між Урядами України та Туреччини про військово-фінансове співробітництво” – Андрій Таран

10 липня 2020, 14:00 | ID: 58659
“Найближчим часом плануємо розпочати практичну реалізацію Угоди між Урядами України та Туреччини про військово-фінансове співробітництво” – Андрій Таран “Найближчим часом плануємо розпочати практичну реалізацію Угоди між Урядами України та Туреччини про військово-фінансове співробітництво” – Андрій Таран “Найближчим часом плануємо розпочати практичну реалізацію Угоди між Урядами України та Туреччини про військово-фінансове співробітництво” – Андрій Таран

Про це сьогодні, 10 липня, заявив Міністр оборони України Андрій Таран під час спільного брифінгу з Міністром національної оборони Турецької Республіки паном Хулусі Акаром, який перебуває в Україні з офіційним візитом.

– За нашою оцінкою, візит Міністра національної оборони Туреччини до України є подією, яка відображає стратегічний характер наших відносин, масштабне оборонне співробітництво та взаємну налаштованість на забезпечення миру і безпеки у чорноморсько-азовському регіоні. Сьогодні був дуже важливий і насичений день, – зазначив Міністр оборони України.

Андрій Таран підкреслив вдячність Туреччині за те, що вона непохитно і послідовно підтримує усі заходи, спрямовані на відновлення суверенітету та територіальної цілісності України: “Ми вдячні за цю підтримку, яка є всеохоплюючою у політичній, економічній, оборонній та дипломатичній сферах”.

Він повідомив, що під час переговорів сторони приділили основну увагу розгляду актуальних питань, що становлять взаємний інтерес.

– В перше чергу, це оцінка безпекової ситуації у чорноморсько-азовському регіоні, розгляд тенденцій і перспектив її розвитку та розгляд шляхів реагування на загрози, що виникають, – зазначив Міністр оборони України.

Були також обговорені стан та перспективи імплементації завдань оборонної реформи.

– В цьому контексті хочу підкреслити, що найближчим часом ми плануємо розпочати практичну реалізацію Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Турецької Республіки про військово-фінансове співробітництво. Ця угода має реальний фінансовий вимір та буде сприяти проведенню запланованих перетворень, – повідомив Андрій Таран.

Були також розлянуті пріоритети двостороннього оборонного співробітництва, де ключове місце посідає військово-технічне співробітництво та взаємодія підприємств ОПК.

– Це має велике значення для розвитку наших економік, особливо в період подолання спаду, спричиненого пандемією коронавірусу, – підкреслив Андрій Таран.

Також були розглянути питання євроатлантичної інтеграції, в контексті важливості максимального використання нових інструментів оборонного та військового співробітництва, які отримала Україна після набуття статусу партнера НАТО з розширеними можливостями.

– Все те, що ми обговорили та, особливо, домовленості, яких ми досягли, будуть безумовно сприяти зміцненню обороноздатності наших країн, підвищенню оперативних та бойових спроможностей Збройних Сил України, та в цілому буде сприяти гарантуванню миру в Азово-Чорноморському регіоні, – наголосив Міністр оборони України Андрій Таран.