В Одесі триває другий етап експерименту з організації системи фізичної підготовки в ЗС України

09 липня 2020, 16:40 | ID: 58640

Нині ЗС України в багатьох аспектах своєї роботи здійснюють поступовий перехід на стандарти НАТО, яких потребує і, зокрема, система фізичної підготовки.

Яких змін вона має зазнати – і покликаний з’ясувати експеримент, котрий було запроваджено кілька місяців тому. Старший викладач кафедри фізичного виховання спеціальної фізичної підготовки і спорту Харківського національного університету Повітряних сил ім. Івана Кожедуба Олександр Трачук розповів, що під час першого етапу експерименту було відібрано фахівців з числа інструкторів фізичної підготовки, які навчалися проведенню форм фізичної підготовки в ЗС України, другий етап зараз проводиться в підрозділах ЗС України на базі двох військових частин.

 У визначених військових частинах було сформовано дві експериментальних групи - перша відслідковує результати військовослужбовців, котрі працюють за наявними у ЗС України стандартами з фізичної підготовки під керівництвом командирів, учасники другої – займаються згідно з натівськими стандартами за допомогою підготовлених інструкторів.

Американський степ-тест, за результатами якого оцінюється фізична витривалість, – дуже насичений і обмежений у часі (не більше 50 хв). Складається з 6 елементів (станова тяга, кидання метболу, віджимання американського зразка, естафета з елементами силових навантажень, підтягування та біг), перерви між якими не повинні бути більшими 4 хвилин.

Окрім зміни системи з фізичної підготовки загалом, нововведення стосуватимуться і методики, і появи нових інституцій. Начальник Управління фізичної культури і спорту Міністерства оборони України Юрій Фіногенов розповів: "Робоча група повинна набрати статистичний, теоретичний і практичний матеріал щодо застосування даної інституції в ЗС України.

На сьогоднішній день для ЗС України цікавий розвиток військово-прикладних видів спорту, тому що вони покращують рівень професійної підготовки військовослужбовців у видах ЗС і родах військ." Члени робочої групи переконані в необхідності використання саме дипломованих фахівців, адже не завжди командири частин та підрозділів володіють достатнім обсягом знань з фізіології військової праці, біохімії, біомеханіки тощо.

Окрім того, відповідні зміни сприятимуть розвитку військового спорту і не тільки. Важливою частиною експерименту є також тестування і обґрунтування змін щодо професійних (бойових) навичок військовослужбовців.

Наступні етапи експерименту мають відбутися у липні та серпні. Далі він триватиме в інших видах і родах військ.

За словами учасників робочої групи, нова програма повинна поєднувати кращі елементи вже існуючої та натівської систем фізичної підготовки і обов’язково враховувати досвід АТО та ООС, зокрема у частині бойової підготовки.

Телерадіостудія Міноборони «Бриз»