Міністр оборони України та Міністр оборони Королівства Швеція провели відеоконференцію

09 липня 2020, 17:42 | ID: 58643
Міністр оборони України та Міністр оборони Королівства Швеція провели відеоконференцію

9 липня проведено відеоконференцію між Міністром оборони України Андрієм Тараном та Міністром оборони Королівства Швеція Петером Хултквістом.

Під час заходу сторони обговорили широкий спектр напрямів за якими здійснюється оборонне співробітництво між державами, серед них: обмін досвідом з питань виконання заходів оборонної реформи, розвитку спроможностей збройних сил, у тому числі Військово-Морських Сил Збройних Сил України, співробітництво в галузі інженерної підготовки, інструкторська допомога з підготовки військовослужбовців Збройних Сил України, а також питання повернення до виконання домовленостей, які було відкладено у зв’язку з поширенням епідемії COVID-19.

Очільники оборонних відомств підтвердили рішучість підтримувати активний воєнно-політичний діалог між державами та домовились здійснити обмін візитами з метою підписання Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Королівства Швеція щодо співробітництва у сфері оборони та подальшого зміцнення взаємовідносин.

“12 червня Україна отримала статус партнера НАТО з розширеними можливостями (EOP). Нам вдалося цього досягти завдяки ефективній реалізації оборонної реформи та підтримці наших партнерів. Як відомо, Королівство Швеція має статус EOP з 2014 року. Ми зацікавлені у вивченні досвіду вашої співпраці з Північноатлантичним альянсом у зазначеному форматі.” – наголосив Андрій Таран.

Петер Хултквіст підтвердив підтримку України у її прагненні зміцнювати обороноздатність держави, а також переймати європейські та євроатлантичні підходи і стандарти, впроваджувати їх у діяльність Збройних Сил. Міністр оборони Королівства Швеція підкреслив, що співробітництво держав засновується на спільних європейських цінностях, взаємоповазі, прагненні розвивати двосторонні відносини та спільно протистояти викликам безпеці.

Окремо Міністр оборони України подякував шведським партнерам за сприяння у підготовці українських підрозділів у складі операції UNIFIER, а також роботи в рамках Об’єднаної багатонаціональної групи з підготовки – Україна.

Андрій Таран та Петер Хултквіст домовились продовжувати обмін досвідом з питань розбудови та реформування збройних сил, а також зосередити увагу на спільній участі у багатонаціональних навчаннях.