Представниця DRAB від Канади Джилл Сінклер дала позитивну оцінку діяльності оборонного відомства України

30 червня 2020, 10:27 | ID: 58473
Представниця DRAB від Канади Джилл Сінклер дала позитивну оцінку діяльності оборонного відомства України

Днями у м. Оттава (Канада) відбувся вебінар на тему “Українська конференція з питань реформ, успіхи і складнощі, роль Канади рік потому” за участі представників “Конгресу українців Канади”, “Світового конгресу українців”, представниці у Групі іноземних стратегічних радників Міністерства оборони та Збройних Сил України високого рівня (DRAB) п. Джилл Сінклер та представників Посольства України в Канаді.

Під час заходу пані Джилл Сінклер оприлюднила окремі оцінки щодо діяльності оборонного відомства України. На її думку, стан реформування української оборонної сфери є достатньо близьким до позитивного.

Свідченням цього є рішення НАТО щодо надання Україні статусу партнера у “Програмі розширених можливостей”, яке п. Джилл Сінклер назвала колосальним кроком уперед.

У цілому Дж.Сінклер позитивно оцінила діяльність Міністерства оборони України у таких напрямках:

– внесення змін у законодавстві України, які будуть імплементовані після відповідного процедурного погодження Верховною Радою України (при чому окремі ініціативи матимуть 52 поправки). “Але це той шлях, який поступово успішно долається”, – зазначила вона;

– реформування системи управління (С2) в контексті застосування демократичних перетворень, що наближують оборонну сферу України до цінностей європейського суспільства;

– модернізація фінансової системи оборонного сектору (грошове забезпечення/зарплати/пенсії, стимулювання утримання військовослужбовців на службі);

– зміни у підходах до професійної військової освіти, які спрямовані на розвиток людського потенціалу ЗС України.

Пані Джилл Сінклер окремо підкреслила роль Міністра оборони України Андрія Тарана та Головнокомандувача ЗС України генерал-полковника Руслана Хомчака, які разом “демонструють винятковий рівень цивільно-військової співпраці” і “прогрес у правильному напрямку”.

Водночас, виконавчий директор компанії “Black Iron” Мет Стімпсон зазначив, що Міністр оборони України особисто демонструє налаштованість на вирішення питання інвестиційного проекту його компанії в Україні.

Довідково. Консультативна рада з оборонної реформи (DRAB - Defence Reforms Advisory Board) – це група іноземних стратегічних радників високого рівня від країн-членів НАТО, до якої входять представники держав-партнерів України, зокрема з питань модернізації Збройних Сил України.