Міністерство оборони України розпочинає вивчення громадської думки щодо забезпечення житлом військовослужбовців ЗС України

30 червня 2020, 10:05 | ID: 58471
Міністерство оборони України розпочинає вивчення громадської думки щодо забезпечення житлом військовослужбовців ЗС України

Вперше керівництвом Міністерства оборони України розпочато практику відкритого громадського обговорення питань діяльності оборонного відомства, що відбувається на майданчиках відомчих інтернет-ресурсів. Експерти ретельно вивчають громадську думку за напрямками реформування, які пропонуються до обговорення у суспільстві.

У період з 13 травня по 12 червня на офіційному вебпорталі Міністерства оборони України вивчалася громадська думка з питань удосконалення привабливості та престижності військової служби, а також покращення соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей.

Громадяни країни, у тому числі діючі військовослужбовці, ветерани АТО/ООС, а також громадські організації, наукові та експертні спільноти висловили свої погляди щодо реформування та покращення оборонної сфери.

Всього в громадському обговоренні прийняли участь понад 120 осіб та надійшло 328 пропозицій щодо підвищення привабливості військової служби. Учасники діалогу представляють всі регіони України. Особливу активність продемонстрували громадяни з північних та південних областей.

На думку учасників громадського обговорення, підвищити привабливість та престижність військової служби можна в першу чергу, за рахунок здійснення відповідних заходів за наступними напрямками діяльності:

  • Кадрова політика, кар’єрне та професійне зростання;
  • Житлове забезпечення військовослужбовців та пенсіонерів;
  • Грошове забезпечення;
  • Реформування військкоматів та територіальних центрів комплектування і якісний відбір на військову службу;
  • Військова культура та відносини у колективах;
  • Унормованість службового часу;
  • Матеріальне стимулювання військовослужбовців;
  • Військово-патріотичне виховання молоді;
  • Подолання паперової бюрократії в армії;
  • Соціальний захист військовослужбовців та пенсійне забезпечення.

Керівництво оборонного відомства та Збройних Сил України щиро дякує усім, хто долучився до суспільного обговорення та надав необхідні пропозиції щодо конкретного напрямку реформування. Сьогодні – це один із ключових пріоритетів діяльності Міністерства оборони.

Міністр оборони України Андрій Таран доручив керівникам структурних підрозділів МО та ГШ ЗС України вивчити усі пропозиції за напрямками діяльності для прийняття подальших рішень.

Усі пропозиції, звернення та побажання наших громадян та військових не залишаться поза увагою. Вони будуть враховані при розробці нових проєктів документів та внесенні змін до відповідних нормативно-правових актів щодо реформування й покращення оборонної сфери.  

Важливо, що нові ініціативи нормативно-правової бази також будуть винесені на громадське обговорення.

***

Нині в Українському війську однією з ключових залишається проблема забезпечення житлом військовослужбовців Збройних Сил України.

На жаль, наразі право військовослужбовців та членів їх сімей на отримання житлових приміщень не реалізується у повному обсязі. Тому не дивно, що ряд аспектів житлового забезпечення військовослужбовців стали темами нашого попереднього обговорення.

Однак, враховуючи важливість та гостроту проблематики даного напрямку, Міністерство оборони України з 1 липня розпочинає вивчення громадської думки щодо забезпечення житлом українських військових.

ЗАПОВНИТИ ФОРМУ

Обговорення зазначеного питання відбуватиметься на офіційному вебпорталі Міністерства оборони України і триватиме до 10 липня 2020 року включно.

Закликаємо всіх активних громадян, військовослужбовців, ветеранів та експертів висловити свої погляди на шляхи розв’язання (вирішення) житлової проблематики та удосконалення роботи житлових комісій й посадових осіб, які відповідають за цей напрямок у військових частинах та установах.

Нас особливо цікавлять пропозиції громадян щодо наступних питань:

надання службового та службово-посадового житла;

прозорості розподілу житлових приміщень;

роботи житлових комісій у військових гарнізонах;

забезпечення житлом за рахунок виділення коштів з бюджету для придбання військовослужбовцем та військовим пенсіонером власної оселі;

забезпечення армійців дешевими іпотеками на придбання житла;

подолання корупційних ризиків.

Результати обговорення будуть проаналізовані та опрацьовані для прийняття подальших рішень керівництвом Міноборони та оприлюднені для громадськості.

Чекаємо ваших пропозицій і побажань!

Ми завжди відкриті для системного діалогу і прагнемо чути людей!

Для Міноборони такий підхід надзвичайно важливий.

Спікер: полковник Назім АГАЄВ – кандидат психологічних наук, відповідальний за формування Департаменту гуманітарного та соціального забезпечення МО України.

YouTube-канал Укрінформ