Українська сторона СЦКК продовжує фіксувати чергові порушення Мінських домовленостей з боку російсько-окупаційних військ

01 червня 2020, 13:58 | ID: 57965
Українська сторона СЦКК продовжує фіксувати чергові порушення Мінських домовленостей з боку російсько-окупаційних військ

Українська сторона Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін продовжує фіксувати факти порушення Російською Федерацією Мінських домовленостей. Так, окупаційні війська навмисно здійснюють провокаційні обстріли ділянок розведення та населених пунктів, а також систематично відмовляють патрулям Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ у доступі до непідконтрольних урядові України територій. Постійно фіксуються порушення існуючих домовленостей щодо відведення важкого озброєння від лінії розмежування. Всі ці факти підтверджуються представниками СММ ОБСЄ в їхніх щоденних звітах.

Минулого тижня спостерігачі української сторони СЦКК зафіксували обстріл населеного пункту Авдіївка, в результаті чого було пошкоджено житловий будинок. На щастя жертв та поранених серед цивільного населення не має.

Водночас, безпілотний літальний апарат СММ ОБСЄ на непідконтрольній урядові України території поблизу населеного пункту Тернове, Донецької області, зафіксував розміщення трьох одиниць реактивної системи залпового вогню та шістдесят два танки Т-72Б і Т-64.

З метою приховування від патрулів СММ розміщення військової техніки з порушенням Мінських домовленостей на непідконтрольній урядові України території, російські окупанти систематично перешкоджають діяльності СММ ОБСЄ, посилаючись на розповсюдження “COVID-19 ˮ або на необґрунтовані накази їхніх командирів. Так, з початку 2020 року зафіксовано вже понад 452 подібних випадки.

Російські загарбники продовжують демонструвати стійке небажання дотримуватись Мінських домовленостей та відверто ігнорують взяті на себе зобов’язання в рамках консультацій Тристоронньої контактної групи. Своїми діями вони підтверджують прагнення до подальшого загострення конфлікту, збільшуючи кількість озброєння та військової техніки в безпосередній близькості до лінії зіткнення, чим наражають на небезпеку мирне населення в окупованих ними населених пунктах.

Пресцентр ООС