Командування Медичних сил про епідемічну ситуацію у Збройних Силах України станом на 31 травня

31 травня 2020, 10:14 | ID: 57945
Командування Медичних сил про епідемічну ситуацію у Збройних Силах України станом на 31 травня

Як повідомляє Командування Медичних сил Збройних Сил України, станом на 10.00 31 травня в Збройних Силах України хворіє 118 осіб на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2. Всього за час пандемії одужало 111 осіб.

На ізоляції (в тому числі, самоізоляція) перебуває 453 особи. Кількість військовослужбовців, у яких закінчується ізоляція у найближчих три доби – 105 осіб.

На жаль, у Збройних Силах України зафіксовано четвертий летальний випадок від коронавірусу.

Так, у зв’язку із захворюванням на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, 30 травня помер працівник Збройних Сил України (Чернівецька область).

Працівник хворів з 22 травня 2020 року, лікувався вдома під наглядом медичної служби. 27 травня у зв’язку із погіршенням стану здоров’я звернувся до Новоселицької центральної районної лікарні Чернівецької області, де була проведена рентгенографія органів грудної клітки. Цього ж дня був госпіталізований до Чернівецького військового госпіталю з діагнозом негоспітальна двобічна пневмонія. Призначено лікування, взято біоматеріал на ПЛР, за результатами якого 28 травня у працівника ЗС України підтверджено захворювання на гостру респіраторну хворобу COVID-19.

Було продовжено лікування коронавірусної хвороби COVID-19 в палаті інтенсивної терапії інфекційного відділення. 30 травня стан здоров’я погіршився, реанімаційною бригадою була розпочата інтенсивна терапія, але наступила зупинка серцевої діяльності. За наявною інформацією, у чоловіка, окрім гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, були супутні захворювання.

Висловлюємо співчуття близьким та рідним.

За минулу добу зареєстровано дванадцять нових випадків захворювання на гостру респіраторну хворобу COVID-19.

У ізоляторі військової частини (Харківська область) перебуває один військовослужбовець. Симптоми захворювання відсутні.

Ще одинадцять осіб (Київська область – 9 військовослужбовців та 1 працівник ЗС України, Житомирська область – 1 військовослужбовець) перебувають на лікуванні вдома під наглядом медичної служби. Стан здоров’я пацієнтів задовільний, спостерігається легкий перебіг захворювання.

Аналіз захворювань серед військовослужбовців та цивільного населення свідчить про те, що найчастіше інфекція поширюється під час епізодичних зустрічей з найближчими людьми (друзями та рідними), що не входять до кола осіб, з якими ви спілкуєтеся щодня або мешкаєте разом. Не наражайте себе та свою родину на небезпеку зайвими контактами. Залишайтеся вдома.

Командування Медичних сил Збройних Сил України закликає дотримуватися правил карантину та особистої гігієни.