Президент України у форматі відеоконференції провів нараду з керівним складом Міністерства оборони та Збройних Сил України

30 березня 2020, 18:57 | ID: 56630
Президент України у форматі відеоконференції провів нараду з керівним складом Міністерства оборони та Збройних Сил України Президент України у форматі відеоконференції провів нараду з керівним складом Міністерства оборони та Збройних Сил України Президент України у форматі відеоконференції провів нараду з керівним складом Міністерства оборони та Збройних Сил України Президент України у форматі відеоконференції провів нараду з керівним складом Міністерства оборони та Збройних Сил України Президент України у форматі відеоконференції провів нараду з керівним складом Міністерства оборони та Збройних Сил України Президент України у форматі відеоконференції провів нараду з керівним складом Міністерства оборони та Збройних Сил України

Сьогодні, 30 березня, у Міністерстві оборони України відбулася онлайн нарада під головуванням Президента України – Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України Володимира Зеленського з керівним складом оборонного відомства та Збройних Сил України.

Володимир Зеленський подякував особовому складу за стійкість і готовність захистити країну в непростих умовах ризику поширення хвороби.

– Дякую вам за все, що ви сьогодні робите, захищаючи країну від російської агресії, а також за допомогу, яку Збройні Сили надають людям, аби запобігти розповсюдженню серед населення коронавірусної інфекції, – зазначив Володимир Зеленський.

Генерал-полковник Руслан Хомчак доповів Президенту про готовність Збройних Сил України виконувати завдання за призначенням під час запровадженого карантину. Він наголосив, що особовий склад Збройних Сил України вживає вичерпних заходів задля захисту країни на Сході, а також недопущення зниження рівня бойової готовності частин та підрозділів в умовах карантинних заходів.

– Ми готові діяти за будь-яких обставин, серед іншого в рамках режиму надзвичайної ситуації, який запроваджено в Україні, – наголосив Головнокомандувач ЗС України.

Президент заслухав доповіді командувачів видів і родів військ (сил) Збройних Сил України та поспілкувався з кожним з них.

Зокрема, командувач Об’єднаних сил генерал-лейтенант Володимир Кравченко доповів керівництву країни щодо проведення операції Об’єднаних сил у Донецькій та Луганській областях.

Командувач Медичних сил генерал-майор Ігор Хоменко поінформував про основі зусилля медичної служби, спрямовані на запобігання коронавірусній інфекції у військових частинах. Він наголосив, що станом на сьогодні у ЗС України випадків захворювання немає.

–  Для надання медичної допомоги у ЗС України є 22 заклади охорони здоров’я на 6 тисяч ліжкомісць та 5 санаторно-курортних закладів на 2,5 тисячі ліжкомісць, – зазначив Ігор Хоменко. – У районі проведення ООС розгорнуто 4 мобільні госпіталі. На базі цивільних лікувальних закладів розгорнуто 11 військово-медичних груп підсилення, у госпіталях в наявності 850 інфекційних ліжок та додатково передбачено розгортання ще 800.

Як додав командувач Медичних сил, у вищих військових навчальних закладах впроваджено режим карантину, військові санаторії підготовлені для можливого прийому хворих, а у військових частинах розгорнуто 297 ізоляторів на 5800 ліжкомісць. Окрім того, створено резерв з лікарсько-сестринських бригад і санітарного транспорту, а також визначено обсерваційні зони на випадок масового надходження хворих.

Міністр оборони України Андрій Таран наголосив на тому, що попри заходи карантину ситуація в оборонному відомстві та Збройних Силах цілком контрольована. Міністр зазначив, що одним із пріоритетів у діяльності відомства наразі є вирішення питань стосовно повного і безперервного всебічного забезпечення особового складу та персоналу із дотриманням принципу людиноцентричного підходу до кожного.

На завершення наради Володимир Зеленський  визначив завдання керівництву Міністерства оборони та Збройних Сил України та подякував кожному військовослужбовцю – від солдата до офіцера за стійкість і професійність.