Усі пропозиції до проєкту Державного оборонного замовлення на 2020 рік пройшли додатковий аудит незалежної експертної комісії

05 лютого 2020, 18:12 | ID: 55550
Усі пропозиції до проєкту Державного оборонного замовлення на 2020 рік пройшли додатковий аудит незалежної експертної комісії

Під час підготовки проєкту державного оборонного замовлення на 2020 рік Міністерством оборони України вперше було застосовано підхід, який передбачає максимальний відхід від найменування конкретних виробників на користь специфікацій необхідного для Збройних Сил України обладнання чи озброєння.

Рішення щодо запровадження такого підходу було прийнято новою командою оборонного відомства ще у 2019 році, в умовах, коли проєкт ДОЗ на наступний рік фактично було вже сформовано. Ураховуючи необхідність запобігання ризикам при формуванні держоборонзамовлення за старою системою, було створено незалежну експертну комісію для аудиту усіх пропозицій, внесених до проєкту ДОЗ.

Таким чином, вироблений у внутрішній системі проєкт ДОЗ-2020 пройшов додаткову верифікацію незалежних експертів. Тільки після такого «запобіжника» документ було підписано Міністром оборони та подано на розгляд Кабінету Міністрів України.

В подальшому система формування державного оборонного замовлення буде і надалі змінюватися, адже ураховуючи критично обмежений ресурс часу, докорінного її перегляду не відбулося. Водночас, вже за той короткий період, коли були введені та почали працювати додаткові «фільтри» на етапі завершення формування ДОЗ-2020, вдалося досягти значних результатів.

Запобігання корупційним проявам є пріоритетом у політиці нинішнього керівництва Міноборони. Готовність боротися з конкретними фактами корупційної складової, не замовчувати їх та співпрацювати з відповідними державними органами у цій сфері неодноразово підтверджувалася діями.

Під час формування держоборонзамовлення об’єктивно завжди будуть існувати позиції, прив’язані чи до конкретних розробок, чи до конкретних постачальників. Проте практика прийняття у внутрішній системі одноосібних рішень про закупівлю тих чи інших зразків ОВТ залишиться у минулому.

Підтверджуючи курс на максимальну відкритість ДОЗ, в умовах, коли не є можливим оголосити всіх причин закупівлі того чи іншого зразка ОВТ, беззаперечний пріоритет надаватиметься забезпеченню прозорості процесу закупівлі та інформуванню суспільства і експертного середовища про механізм прийняття саме такого рішення про закупівлю.