На Херсонщині готують пілотний проєкт тероборони

16 січня 2020, 14:22 | ID: 55189
На Херсонщині готують пілотний проєкт тероборони На Херсонщині готують пілотний проєкт тероборони На Херсонщині готують пілотний проєкт тероборони На Херсонщині готують пілотний проєкт тероборони На Херсонщині готують пілотний проєкт тероборони

Одним із важливих напрямків діяльності та пріоритетів реформування Міністерства оборони України є система територіальної оборони.

- Територіальна оборона - важливий елемент загальної системи оборони держави, - зазначає Міністр оборони України Андрій Загороднюк.

Наприкінці минулого року під час брифінгу очільник військового відомства анонсував плани реалізувати в одній із областей на Півдні України пілотний проєкт з організації територіальної оборони. Нею виявилася Херсонська область.

Так, за дорученням командувача військ оперативного командування «Південь» заступник командувача військ з територіальної оборони генерал-майор Броніслав Жуковський спільно з головою Херсонської обласної державної адміністрації Юрієм Гусєвим та очільниками управлінь, відділів облдержадміністрації провели координаційну нараду з питань запровадження пілотного проєкту із організації територіальної оборони Херсонської області.

В ході наради були обговорені питання щодо самого порядку проведення пілотного проєкту із організації тероборони області, залучення кількості сил і засобів обласної державної адміністрації, інших військових формувань та правоохоронних органів Херсонщини тощо.

Під час координаційної наради також були розглянуті питання щодо розміщення військових частин військ територіальної оборони на фондах державної влади та місцевого самоврядування районів Херсонської області.

Заступник командувача військ оперативного командування «Південь» з територіальної оборони генерал-майор Броніслав Жуковський зазначив, що в ході проведення пілотного проєкту також планується залучення представників та учнів навчальних закладів: активістів куренів та роїв Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») та активістів «Пласту» Херсонської області.

У ході заходу представники силових відомств та органів державної влади та місцевого самоврядування обговорили питання стосовно проведення комплексу заходів з очільниками органів державної влади та місцевого самоврядування, об’єднаних територіальних громад районів Херсонської області, головами сільських та селищних рад безпосередньо в ході проведення пілотного проєкту із організації територіальної оборони.

Проєкт із організації територіальної оборони Херсонської області проводитиметься протягом вересня-жовтня поточного року під час навчального збору окремої бригади територіальної оборони.

Пресцентр оперативного командування «Південь»