В Міноборони України уклали контракти на постачання другої партії «Javelin» виробництва США

26 грудня 2019, 16:17 | ID: 54891
В Міноборони України уклали контракти на постачання другої партії «Javelin» виробництва США В Міноборони України уклали контракти на постачання другої партії «Javelin» виробництва США В Міноборони України уклали контракти на постачання другої партії «Javelin» виробництва США В Міноборони України уклали контракти на постачання другої партії «Javelin» виробництва США В Міноборони України уклали контракти на постачання другої партії «Javelin» виробництва США В Міноборони України уклали контракти на постачання другої партії «Javelin» виробництва США В Міноборони України уклали контракти на постачання другої партії «Javelin» виробництва США В Міноборони України уклали контракти на постачання другої партії «Javelin» виробництва США В Міноборони України уклали контракти на постачання другої партії «Javelin» виробництва США

– За ці останні чотири місяці є цікаві теми, які хотілося б озвучити. Наприклад, ми вперше закупили протитанкові ракетні комплекси «Javelin» у США. Це дійсно для нас знаковий контракт, –  про це сьогодні, 26 грудня, повідомив Міністр оборони України Андрій Загороднюк під час брифінгу щодо Державного оборонного замовлення та оборонних закупівель для потреб Українського війська.

– Ми так само вперше зробили нашу закупівлю через агенцію НАТО з підтримки та постачання NSPA. Ми працювали з NSPA над створенням юридичної структури для закупівлі NSPA ще з 2015 року але жодного разу не могли зробити ці закупівлі, тому що там було багато юридичних перепонів і т.д. Нарешті ми змогли це зробити. Ми не сподіваємося, що ми через NSPA будемо купувати велику кількість і великий відсоток наших потреб, але в нас має бути така можливість. Тому, що якщо нам швидко треба щось купити за кордоном, то фактично у Міністерства оборони досвіду такої можливості не було, – розповів Андрій Загороднюк.

«В Міноборони України уклали контракти на постачання другої партії «Javelin» виробництва США», – повідомив заступник Міністра оборони України Анатолій Петренко.

— Протягом IV кварталу за рахунок зосередження ресурсів, Міноборони України вдалося укласти контракти на постачання другої партії протитанкових ракетних комплексів «Javelin» виробництва США. Ми також замовляємо аналогічні ракетні комплекси нашого національного виробника. Маємо декілька станцій артилерійської розвідки, близько 100 броньованих автомобілів різного типу і бронемашин, декілька літаків. Говорячи декілька, я маю на увазі ресурс IV кварталу. Ми продовжуємо рухатися у напрямку забезпечення військ станціями радіоелектронної боротьби та радіоелектронної розвідки, — зазначив Анатолій Петренко.

За його словами, у цьому році Міністерством оборони було реалізовано три контракти.

— Два контракти з Урядом США за програмою закордонних військових продажів, а також один контракт з Агенцією НАТО з підтримки і постачання. Це дозволяє нам використовувати всі ресурси, які існують на ринку озброєння — державні національні, недержавні національні, а також закордонні виробники і постачальники.

Заступник Міністра оборони України також наголосив, що оборонне відомство нарощує темпи постачання у війська саме сучасних і нових зразків озброєння та військової техніки.

— Звичайно, що потрібно підтримувати технічну здатність того, що ми маємо, але важливо рухатися в ногу з технологічним процесом. Тож у війська у 2019 році надійшла значна кількість різних типів озброєння та військової техніки, які є новими. Зверну вашу увагу, що тепер на озброєнні є безпілотний літальний апарат оперативного радіусу дії, який може застосовуватися в ударному варіанті. Ми маємо на озброєнні автоматизований комплекс управління артилерією, також є радіолокаційна станція для здійснення контрбатарейної боротьби — це все те, що було здійснено у рамках державного оборонного замовлення всіма учасниками процесу — це замовники, виробники і це експлуатанти, — поінформував Анатолій Петренко.