Медична служба Збройних Сил України: ушкодження вуха внаслідок контузії і акубаротравми відносяться до бойових уражень

22 листопада 2019, 12:39 | ID: 54192
Медична служба Збройних Сил України: ушкодження вуха внаслідок контузії і акубаротравми відносяться до бойових уражень

У відповідь на критичні повідомлення у соціальних мережах щодо нібито некоректного класифікування акубаротравм та “віднесення їх до небойових видів травматизму”, Головне військово-медичне управління ЗС України повідомляє.

Згідно з Класифікатором втрат особового складу Збройних Сил України, затвердженим начальником Генерального штабу – Головнокомандувачем Збройних Сил України від 24 жовтня 2019 року, категорія “санітарні втрати” відноситься до  бойових втрат особового складу.

Своєю чергою, до санітарних втрат, зокрема, відносяться втрати особового складу внаслідок поранень, бойового стресу, бойових ушкоджень (травмувань), впливу негативних факторів від зброї, яку застосував противник, у тому числі ушкодження вуха внаслідок контузії, акубаротравми.

Медична служба Збройних Сил України у своїй повсякденній діяльності користується Військовим стандартом 01.305.003 (Видання 1, медичне забезпечення) “Класифікація бойових уражень, небойових травм та захворювань у Збройних Силах України” та “Тимчасовою інструкцією з кодифікації бойових уражень, небойових травм та захворювань у Збройних Силах України”.

Відповідно до наведених документів, ушкодження вуха внаслідок контузії, акубаротравма відносяться до коду 1130 (бойові ураження).