Виступ речника Міноборони щодо ситуації в районі проведення операції Об'єднаних сил

08 листопада 2019, 12:34 | ID: 53827
Виступ речника Міноборони щодо ситуації в районі проведення операції Об'єднаних сил Виступ речника Міноборони щодо ситуації в районі проведення операції Об'єднаних сил

Минулої доби противник вдвічі збільшив кількість обстрілів наших позицій, застосовував заборонені Мінськими домовленостями міномети калібрів 120 та 82 мм, озброєння бойових машин піхоти, протитанкові керовані ракети, гранатомети різних систем, великокаліберні кулемети та стрілецьку зброю.

На превеликий жаль, наслідком такої активізації дій окупантів стали втрати серед наших захисників.

На Луганському напрямку порушень режиму тиші було 10.

У другій половині дня російсько-окупаційні війська по 2 рази обстріляли наші позиції біля Новолуганського – з мінометів калібру 120 та 82 мм, ручних протитанкових і автоматичних станкових гранатометів та великокаліберних кулеметів, та у районі Луганського – з мінометів калібру 82 мм, станкових протитанкових і автоматичних гранатометів.

Також двічі за добу противник відкривав вогонь поблизу Кримського – зі станкових і ручних протитанкових гранатометів та кулеметів великого калібру, та неподалік Південного – з ручних протитанкових гранатометів, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї.

Обладнані в районах Майорська і Хутора Вільного опорні пункти підрозділів Об’єднаних сил окупанти відповідно вдень та увечері обстрілювали з гранатометів різних систем та стрілецької зброї.

На Донецькому напрямку облікованотак само 10 обстрілів.

Напруженою ситуація була на підступах до Авдіївки, оборонців якої ворог тричі обстрілював з ручних протитанкових і автоматичних станкових гранатометів, кулеметів великого калібру, стрілецької зброї та протитанковими керованими ракетами.

Також тричі під ворожим вогнем опинялися військовослужбовці Збройних Сил України, які виконують бойові завдання біля Водяного. Їх окупанти з боку Ужівки вранці, вдень та увечері обстрілювали з мінометів калібру 82 мм, озброєння БМП, ручних протитанкових гранатометів та стрілецької зброї.

Після опівдня противник обстріляв позиції наших військ неподалік Опитного та Красногорівки відповідно зі станкових протитанкових і автоматичних гранатометів.

Поблизу Гнутового з 15-ї години російсько-окупаційні війська 20 хвилин вели вогонь з ручних протитанкових гранатометів.

У районі населеного пункту Піски близько 17-ї лунали ворожі кулемети та стрілецька зброя.

З глибоким сумом змушений сповістити про загибель одного військовослужбовця зі складу Об’єднаних сил.

Висловлюємо щирі співчуття рідним, близьким і бойовим побратимам Героя.

Світла пам'ять!

Четверо наших воїнів внаслідок вчорашніх ворожих обстрілів зазнали поранень.

Станом на 12.30 сьогодні, 8 листопада, російсько-окупаційні війська відкривали вогонь двічі на Луганському напрямку.

Після 1-ї години ночі противник з автоматичних гранатометів обстріляв опорні пункти підрозділів Об’єднаних сил поблизу Луганського.

Біля Зайцевого окупантиз 11-ї години тривалий час вели вогонь по наших позиціях з автоматичних станкових і ручних протитанкових гранатометів та стрілецької зброї.

За наявною інформацією, упродовж поточної доби поранено одного військовослужбовця зі складу Об’єднаних сил.

Головне управління розвідки Міністерства оборони України повідомляє про проведення у з’єднаннях і частинах 1 (Донецьк) та 2 (Луганськ) АК ЗС РФ заходів бойової підготовки, які спрямовані на підвищення їх готовності до негайного застосування.

Паралельно з особовим складом інтенсифіковано агітаційно-пропагандистську роботу з доведенням неправдивої та викривленої інформації про нібито зростання загрози активізації бойових дій з вини Об’єднаних сил. Контроль за проведенням відповідних заходів здійснюється спеціальними комісіями з вищих штабів органів військового управління ЗС РФ.

Крім того, особовий склад російсько-окупаційних військ та резервістів з числа місцевого населення активно агітують на підписання нових або переукладання діючих контрактів з подовженням термінів проходження військової служби.

Полковник Максим Праута з пресцентру Міністерства оборони України