Позиція Міністерства оборони України щодо перебування депутата Держдуми РФ О. Журавльова у Луганській області

04 листопада 2019, 19:05 | ID: 53730
Позиція Міністерства оборони України щодо перебування депутата Держдуми РФ О. Журавльова у Луганській області

Стосовно відвідування депутатом Держдуми РФ О. Журавльовим Луганської області Міністерство оборони України повідомляє:

1. Частина міста Золоте знаходилася та знаходиться на тимчасово окупованій території. Згідно з даними, так званий візит О. Журавльова відбувся до селища (населеного пункту-сателіту) Золоте-5, яке не підпадає у зону розведення військ. Таким чином, заяви про те, що цей візит став можливим через відведення ЗС України на нові позиції є некоректними та мають провокаційний характер;

2. Будь-які візити іноземних громадян до України, здійснені з порушенням визначеного порядку перетинання державного кордону України, є порушенням українського законодавства. 

3. Щодо намагань російських ЗМІ створити враження про нібито супроводження О. Журавльова представниками Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, українська сторона планує звернутися до Місії з проханням надати відповідні роз’яснення. Адже такі дії російської сторони мають ознаки неприкритої спроби втягнути міжнародну організацію у свої політичні спекуляції.

4. Розведення сил і засобів у зазначеному районі відбувається планово та відповідно до досягнутих домовленостей у рамках Мінського процесу. Українська сторона послідовно виконує взяті на себе зобов’язання і не має намірів піддаватися на провокації на чутливому для усіх сторін процесі.

Просимо громадян України та медіа також дотримуватися виваженої позиції та не поширювати неправдиві та провокаційні повідомлення.