Зведення Міноборони України щодо обстановки в районі проведення операції Об'єднаних сил

28 серпня 2019, 12:34 | ID: 52060
Зведення Міноборони України щодо обстановки в районі проведення операції Об'єднаних сил Зведення Міноборони України щодо обстановки в районі проведення операції Об'єднаних сил

Слава Україні! Вашій увазі щоденне зведення пресслужби Міноборони України щодо обстановки в районі проведення операції Об’єднаних сил.

1. Протягом 27 серпня загальна обстановка на лінії бойового зіткнення суттєвих змін не зазнала. Зокрема, російсько-окупаційні війська продовжили застосування заборонених Мінськими угодами зразків озброєння. Також під час прицільних обстрілів позицій Об’єднаних сил, окупанти в основному вели вогонь з гранатометів різних систем.

Загалом вчора в районі відсічі та стримування збройної агресії РФ на території Донецької та Луганської областей російсько-окупаційні війська здійснили 10 прицільних обстрілів позицій захисників України.

2. Зокрема, в районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання “Північ” Об’єднаних сил двічі під ворожим вогнем перебували вчора наші мужні оборонці Світлодарська. Обидва обстріли противник вів з напрямку від с. Лозове.

З 11.00 окупанти вели прицільний обстріл з автоматичних станкових гранатометів та великокаліберних кулеметів. А після 20.00 наші захисники зафіксували тут розриви 3 ворожих мін 82-го калібру.

3. Основна ворожа активність вчора знову проявлялася в районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання “Схід” Об’єднаних сил. Тут російсько-окупаційні війська вели збройні провокації 8 разів. При цьому ворог майже щоразу вів вогонь з гранатометів різних систем. У ворожому прицілі опинилася позиції наших захисників в районах н.п. Талаківка, Водяне, Мар’їнка, Лебединське. Тричі під вогнем окупантів перебували оборонці Павлополя.

4. Підрозділи Об’єднаних сил неухильно дотримуються Мінських угод та режиму тиші. У разі прямої загрози життю та здоров’ю особового складу, наші герої придушували ворожу вогневу активність адекватним вогнем у відповідь черговими засобами.

На жаль, вчора, внаслідок ворожих обстрілів один наш герой отримав поранення. Стан здоров’я воїна – задовільний.

5. Сьогодні, 28 серпня, за наявною інформацією, російсько-окупаційні війська почали активніше застосовувати на лінії бойового зіткнення міномети різних калібрів, абсолютно нехтуючи Мінськими угодами та попередніми рішеннями щодо всеохоплюючого режиму тиші.

Від початку цієї доби російсько-окупаційні війська здійснили 4 прицільні обстріли наших позицій в районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання “Північ” Об’єднаних сил. Три з них окупанти розпочали майже одночасно після 05.30 ранку, та вели протягом години.

Зокрема, активні бойові дії велися в районі Новолуганського. З напрямку від селища Доломітне ворог випустив 30 мін калібру 120 мм. Тривалий за часом мінометний обстріл окупанти супроводжували щільним вогнем з озброєння БМП, ручних протитанкових, автоматичних станкових та підствольних гранатометів, стрілецької зброї.

У цей же час наші оборонці смт Зайцеве зафіксували розриви 6 ворожих мін 82-го калібру. Також з окупованої частини цього н.п. противник вів прицільний вогонь з СПГ, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї.

 Під ворожим обстрілом протягом вказаного часу також перебували захисники Новотошківського. Від селища Голубівське окупанти цілили по нашим воїнам з ручних протитанкових та автоматичних станкових гранатометів.

Окрім цього, з 08.50 протягом 20 хвилин ворог вів обстріли оборонців н.п. Південне. З напрямку від шахти Гагаріна окупованої Горлівки противник застосував гранатомети різних систем та великокаліберні кулемети.

Захисники України щоразу вимушено вели вогонь у відповідь на ворожі прицільні обстріли, з метою запобігання втрат особового складу. При цьому підрозділи Об’єднаних сил адекватно застосовували виключно чергові вогневі засоби, неухильно дотримуючись Мінських угод.

За наявною інформацією, сьогодні бойових втрат серед Українських героїв внаслідок активних ворожих збройних провокацій немає.

6. За повідомленням Головного управління розвідки Міністерства оборони України, командування російських окупаційних військ під виглядом підготовки до т.зв. “перепису населення” у жовтні ц.р., розпочало уточнення мобілізаційного ресурсу на тимчасово окупованій території у Донецькій та Луганській областях. До проведення заходу залучено військові комісаріати та військові комендатури російських окупаційних військ. Зібрану інформацію передбачено внести до загальної бази даних до початку т.зв. “перепису”.

Водночас у з’єднаннях і частинах 1 (Донецьк) та 2 (Луганськ) АК ЗС РФ уточнюються списки військовослужбовців-найманців, які прибули з території РФ і отримали паспорти т.зв. “ДНР/ЛНР”, для включення до мобілізаційного резерву, перебування у якому, не дозволить їм після звільнення з військової служби виїхати без відповідного дозволу за межі тимчасово окупованої території.

7. Підрозділи Об’єднаних сил перебувають напоготові до підступних та провокаційних дій з боку російсько-окупаційних військ на лінії бойового зіткнення.

Слава захисникам України!

Слава Україні!

Полковник Дмитро Гуцуляк з Пресцентру Міністерства оборони України