Через поставку неякісних казанів для приготування їжі Департаментом держзакупівель Міноборони постачальнику було направлено претензію на суму 1,2 мільйона гривень

17 серпня 2019, 14:07 | ID: 51812

Стосовно інформації, оприлюдненої ДБР, щодо закупівель неякісного обладнання для військових частин, а саме казанів електричних для варіння їжі повідомляємо наступне.

Під час проведення закупівель зазначеного обладнання,  у червні цього року, було сформовано Технічні вимоги, які мали низку особливостей, враховуючи специфіку використання обладнання, в тому числі гарантійний термін експлуатації збільшено до 36 місяців.  Департаментом державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міністерства оборони встановлено очікувану вартість на зазначене обладнання з урахуванням існуючих ринкових цін та проведено торги через систему ProZorro.

При проведенні торгів, компанія, що їх виграла, надала всі необхідні документи, які відповідали вимогам тендерної документації та чинному законодавству.  Договори з компанією переможцем були підписані 26 червня 2019 року.

На початку липня під час поставки обладнання до однієї з військових частин, командир частини підписав акти прийому обладнання.

16 липня Департаментом держзакупівель ініційовано проведення додаткової перевірки обладнання на повну відповідність технічним вимогам замовника з метою недопущення поставки недоброякісного обладнання.

Після проведення перевірки наприкінці липня, командиром військової частини надіслано лист на Департамент держзакупівель з проханням анулювати акти прийому обладнання та призначено службове розслідування з цього приводу у військовій частині.

В свою чергу 12 серпня  Департаментом  направлено постачальнику претензію про стягнення штрафних санкцій на загальну суму 1.2 млн грн за поставку неякісного обладнання, у відповідності до умов договору.

На момент поширення інформації у ЗМІ, Міністерство оборони не здійснювало жодної оплати за зазначене обладнання та веде претензійну роботу з постачальником.

Варто зазначити, що ініціатором проведення перевірки якості зазначеного обладнання було саме Міністерство оборони України.

Міністерство оборони України надає повну підтримку правоохоронним органам у проведенні слідства.