Система бойової підготовки військових частин ССО в повному обсязі відповідає сучасним вимогам

24 липня 2019, 16:48 | ID: 51335
Система бойової підготовки військових частин ССО в повному обсязі відповідає сучасним вимогам Система бойової підготовки військових частин ССО в повному обсязі відповідає сучасним вимогам Система бойової підготовки військових частин ССО в повному обсязі відповідає сучасним вимогам

– З урахуванням основних завдань Сил спеціальних операцій Збройних Сил України система підготовки до виконання завдань за призначенням включає в себе як оперативну підготовку особового складу Командування Сил спеціальних операцій, так і бойову підготовку особового складу військових частини Сил спеціальних операцій, - зазначив під час брифінгу командувач Сил спеціальних операцій Збройних Сил України генерал-лейтенант Ігор Луньов.

Крім того, за його словами, важливим вектором підготовки є спільна підготовка: міжнародна, міжвідомча та міжвидова. З 2016 року безпосередню участь у ході підготовки оперативного складу беруть викладачі університету спільних спеціальних операцій США шляхом проведення курсів з питань оперативного планування та управління, що суттєво позитивно впливає на впровадження стандартів НАТО у діяльність Сил спеціальних операцій, зміну принципів та процедур планування операцій.

-                Інструкторами Об’єднаного університету спеціальних операцій збройних сил США проведено дев’ять курсів з оперативного планування, інтегрування Сил спеціальних операцій, асиметричних бойових дій, планування повітряних спеціальних операцій та руху опору в сучасних збройних конфліктах. Система бойової підготовки військових частин Сил спеціальних операцій є розгалуженою і багаторівневою та в повному обсязі відповідає сучасним вимогам, - наголосив генерал-лейтенант Ігор Луньов.

Офіцер також зазначив, що з метою впровадження передових світових стандартів підготовки у 2016 році був створений навчально-тренувальний центр Сил спеціальних операцій, де підготовку за новими програмами здійснює досвідчений інструкторський склад.

-                 Інструктори, які навчались за допомогою інструкторів країн-партнерів, пройшли або проходять гарт в зоні Операції об’єднаних сил і сьогодні формують нову касту лідерів. В навчально-тренувальному центрі створена сучасна навчальна матеріально-технічна база, яка відповідає високим вимогам і стандартам підготовки та включає стрільбища для виконання вправ стрільб зі всіх видів стрілецької зброї, гірсько-штурмовий комплекс, смуги перешкод, ситуаційне містечко та будівля із вузлом підземних комунікацій для відпрацювання дій підрозділів у міській забудові. Візуальний контроль виконання заходів підготовки, вправ та нормативів на базі центру забезпечується системою об’єктивного контролю. В подальшому заплановано створення комплексу для курсу виживання та поводження в полоні, - розповів командувач Сил спеціальних операцій Збройних Сил України.

В ході брифінгу також було зазначено, що нині проводиться вже дев’ятий курс кваліфікаційної підготовки інструкторів (Q-курс), випускники якого формують підрозділи, які вже на ментальному рівні відрізняються від підрозділів радянського зразку.

-                У серпні розпочинається новий кваліфікаційний курс для підрозділів інформаційно-психологічних операцій. Протягом курсу курсанти вивчатимуть специфіку проведення інформаційних та психологічних операцій, отримуватимуть базові знання з інформаційно-аналітичної роботи, опановуватимуть основи комунікації, - поінформував Ігор Луньов.

Офіцер додав, що в період з 2016 по 2019 рік підрозділи Сил спеціальних операцій провели та взяли участь у таких міжнародних навчаннях: “Флемінг Сворд”, “Сі Бриз”, “Репід Трайдент”, “Кембріан Патрол ”, “Комбайн Резолв ”, “Троян Футпрінт”. У кожному із зазначених навчань підрозділи ССпО беруть участь щорічно у складі або груп СпП, або тактичних груп спеціальних операцій.

-                В рамках курсової підготовки за кордоном за підтримки країн-партнерів в період з 2016 по 2019 роки було запроваджено та проведено більше 50-ти різноманітних напрямків курсової підготовки в 14 країнах. Відповідно до концепції розвитку та підготовки одним із основних завдань Сил спеціальних операцій є набуття спроможностей щодо взаємосумісності із збройними силами держав-членів НАТО, що досягається шляхом участі підрозділів Сил спеціальних операцій у міжнародних навчаннях на території України та за її межами, - зазначив офіцер.

Зокрема, з 2016 року була розпочата підготовка оперативно-тактичної групи центру Сил спеціальних у відповідності до стандартів НАТО (SOFEVAL). В період з 2017 по 2019 роки, в ході участі даного підрозділу в міжнародних навчаннях, здійснювалась підготовка особового складу та проводилось оцінювання спроможностей підрозділу щодо участі в складі Сил реагування НАТО. За результатами підготовки в 2019 році оперативно-тактична група успішно пройшла оцінку відповідно до стандартів НАТО.

Вперше в історії, підрозділ ССпО від країни, що не є членом Північно-Атлантичного Альянсу отримав оцінку БОЄГОТОВИЙ за результатами проведених етапів оцінювання. Включення зазначеної тактичної групи спеціальних операцій (SOLTG) до Сил реагування заплановано на 2020 рік. Задекларовано та розпочато підготовку наступного підрозділу до сертифікації.

Управління зв’язків з громадськістю Збройних Сил України