Станом на сьогодні у Збройних Силах України вважаються зниклими безвісти 71 військовослужбовець

14 травня 2019, 17:30 | ID: 49750
Станом на сьогодні у Збройних Силах України вважаються зниклими безвісти 71 військовослужбовець

Починаючи з вересня 2014 року, в рамках гуманітарного проекту Збройних Сил України «ЕВАКУАЦІЯ 200», пошуковими групами вивезено з району бойових дій 1736 тіл та фрагментів тіл загиблих, з них – 475 з тимчасово непідконтрольної території Донецької та Луганської областей, 865 тіл загиблих транспортовано до місць остаточного поховання для передачі родичам загиблих, вшанування та поховання.

Про це сьогодні, 14 травня, під час брифінгу повідомив начальник Управління цивільно-військового співробітництва Збройних Сил України полковник Олексій Ноздрачов.

Як розповів офіцер, після завершення боїв за Савур-Могилу та Іловайськ, у серпні  2014 року на базі 8-ї медичної роти Збройних Сил України сформовано перші пошуково-евакуаційні групи з числа військових медиків та військовослужбовців. Завдяки роботі таких груп, в період з 30 серпня по 2 вересня 2014 року  знайдено та евакуйовано на підконтрольну Уряду України територію близько 250 тіл та фрагментів тіл загиблих військовослужбовців Збройних Сил України, інших військових формувань та правоохоронних органів. Також зазначеним групам вдалося евакуювати з тимчасово окупованої території близько 90 поранених захисників України.

– У такому форматі пошукові заходи на тимчасово непідконтрольних територіях Донецької та Луганської областей проводилися протягом 2014-2015 років. А вже у вересні 2015-го, у складі Управління цивільно-військового співробітництва Збройних Сил України було створено штатний відділ пошукової роботи, – зазначив полковник Олексій Ноздрачов.

Станом на сьогодні у Збройних Силах України вважаються зниклими безвісти 71 військовослужбовець.  Водночас, за результатами проведених ДНК-експертиз, присутні збіги генотипів невпізнаних тіл (фрагментів) з членами 28 родин зниклих безвісти військовослужбовців.

За словами начальника Управління цивільно-військового співробітництва, робота в цьому напрямку триває. 

Управління зв’язків з громадськістю Збройних Сил України