Спростування інформації про ніби то «недбале ставлення Військового представництва до здійснення контролю за постачанням до ЗС України мінометів

14 березня 2019, 18:37 | ID: 48199

У зв’язку із публікацією на деяких Інтернет-ресурсах інформації про начебто «недбале ставлення посадових осіб 5277 військового представництва Міністерства оборони України до виконання функціональних обовʼязків під час здійснення контрольних функцій при виготовленні та постачанні в інтересах Збройних Сил України возимих мінометів М120-15 «Молот» калібру 120 мм виробництва ПАТ «Завод «Маяк», в результаті чого, нібито «завдано істотної шкоди державі у вигляді неналежного використання бюджетних коштів на суму 7,2 млн. грн.», Управління військових представництв Міністерства оборони України повідомляє наступне:

контроль якості та приймання 120 мм мінометів здійснювався представниками військового представництва відповідно до вимог чинного законодавства, діючих нормативно-правових актів, керівних та нормативних документів, а також умов укладеного державного контракту.

Усі зразки 120 мм мінометів з позитивними результатами витримали приймально-здавальні випробування та згідно встановленим порядком оформлених сповіщень і наданого військовим представництвом посвідчення, у повній мірі відповідали вимогам наявної технічної документації.

Державною аудиторською службою України, як і Державною фіскальною службою України перевірок фінансової складової державного контракту з оборонного замовлення на закупівлю для потреб Збройних Сил України 120 мм мінометів не здійснювалося. Відтак, звинувачення у «нанесенні збитків державі в розмірі 7,2 млн. грн.» є необґрунтованими та такими, що не відповідають дійсності.

Крім того, повідомляється, що відповідно до пункту 16 «Положення про представництва державних замовників з оборонного замовлення на підприємствах, в установах і організаціях», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.2009 № 1107 (із змінами): «Представництво, виконуючи завдання, передбачені цим Положенням, не має право втручатись у діяльність підприємства, а підприємство – відповідно в діяльність представництва».

Управління військових представництв Міністерства оборони України