На південний полюс зі Львова вирушать прапори бойових бригад ЗС України

26 грудня 2018, 17:26 | ID: 46215
На південний полюс зі Львова вирушать прапори бойових бригад ЗС України На південний полюс зі Львова вирушать прапори бойових бригад ЗС України На південний полюс зі Львова вирушать прапори бойових бригад ЗС України

У Львові, у 58-у Будинку офіцерів відбувся брифінг щодо роботи 24-ї Української антарктичної експедиції на станції «Академік Вернадський» у 2019 році, участь у якій візьме тележурналіст Андрій Мочурад. Він мріє створити документальний фільм про діяльність українських науковців на південному полюсі планети.

У місті Львові Андрій Мочурад відомий як засновник МО «Граніт», що створює мурали патріотичного характеру. Також він є координатором проекту з видання першого україномовного коміксу про війну на Донбасі, автор багатьох симуляційних ігор, брав безпосередню участь у проведенні антитерористичної операції в Донецькій та Луганський областях у складі одного з добровольчих батальйонів.

– В Антарктиді наша експедиція займається метеорологічними, біологічними та геофізичними дослідженнями. У мене є досвід мандрівника. Свого часу здійснював експедицію країнами Близького Сходу. Мав досвід гірських сходжень у цьому регіоні. Важкої роботи і складних метеоумов я не боюсь. Крім того, хочу продовжити ініціативу українців щодо вшанування бойових побратимів. Тому до Антарктиди зі мною вирушать прапори бригади морської авіації Військово-Морських Сил ЗС України, 128-ї окремої гірсько-штурмової бригади, 24-ї окремої механізованої бригади імені короля Данила. А також прапор Десантно-штурмових військ ЗС України, адже я є офіцером і перебуваю в оперативному резерві однієї з бригад ДШВ, – повідомив Андрій Мочурад. – Крім того, шлях до Антарктиди пролягатиме через країни Південної Америки. Там планую зустрітися з представниками української діаспори. Онуками і правнуками тих, хто боровся за Україну під час визвольних змагань початку ХХ століття. І ще один цікавий факт: у експедицію я беру спорядження, виготовлене нашими виробниками військового та туристичного спорядження, – зазначив мандрівник.

Довідково. Україна – одна з 30 країн світу, яка має постійну станцію в Антарктиці, що функціонує цілий рік. Щороку на станцію «Академік Вернадський» вирушає річна експедиція, в яку входять вчені та технічний персонал. Також під час антарктичного літа проводяться сезонні експедиції.