Міністерство оборони не погоджується із окремими висновками Звіту Рахункової палати України

03 липня 2018, 17:35 | ID: 41873

У зв’язку із оприлюдненням у мас-медіа Звіту Рахункової палати  про результати аудиту ефективності використання бюджетних коштів на закупівлю та будівництво житла для військових, а також заявами політиків щодо висновку контролюючого органу,  керівництво Міністерства оборони України  наголошує, що категорично не погоджується з окремими положеннями та висновками, які містяться у Звіті та Рішенні, вважає їх упередженими, політично заангажованими та маніпулятивними, що є неприпустимим в умовах ведення бойових дій на Сході України.

Міністерство оборони України подало на 32 аркушах понад 30 зауважень щодо висновків Рахункової палати, які, в основному, пов’язані із недосконалістю нормативно-правової бази та неоднозначним трактуванням окремих положень законодавства.

Зазначені зауваження не були взяті до уваги посадовцями Рахункової палати України.

Разом із тим, з отриманням Звіту Рахункової палати України Міністром оборони було прийнято рішення щодо проведення обов’язкового службового розслідування, яке наразі триває. За підсумками службового розслідування Міністром оборони України буде прийнято правове рішення.   

Під час забезпечення житлом військовослужбовців виникало чимало проблемних питань, незалежно від діяльності відомства, в тому числі – відсутність належного фінансування, яке б дозволило швидкими темпами будувати житло, інфляційні процеси, обмеження у граничній вартості, що не відповідає ринковим умовам, тощо.

Проте, Міністерство оборони України вживає усіх належних заходів щодо забезпечення військовослужбовців ЗС України житлом, як шляхом власного будівництва, придбання житла, виплати грошової компенсації за неотримане житло, а також шляхом укладання інвестиційних угод без залучення бюджетних коштів, у результаті чого лише у 2017 році було забезпечено житлом більше 1000 військовослужбовців.

Окрім цього, станом на липень 2018 протягом чотирьох років до володіння відомства повернуто майже 80 тисяч гектарів землі, а також близько 100 тисяч квадратних метрів нерухомого майна.