Маніпуляція фактами з боку журналістів «Секретних матеріалів» дискредитує Збройні Сили України

22 червня 2018, 10:22 | ID: 41619

Вчора, 21 червня 2018 року, у вечірньому ефірі програми «Секретні матеріали» телеканалу «1+1», у сюжеті під назвою «Інфекція страшніша за кулю» було поширено неперевірену, а відтак неправдиву інформацію про ситуацію у військових частинах, розташованих на території Яворівського полігону, що у Львівській області.

На початку сюжету демонструються кадри, відзняті біля контрольно-перепускного пункту «Базове» 184-го Навчального центру. Втім, згодом на відео з’являються кадри занедбаних об’єктів соціально-побутової інфраструктури, які не мають нічого спільного з жодним з об’єктів військових містечок, розташованих на території чи поблизу Яворівського полігону.

Також у даному відео використаний коментар нібито одного з військовослужбовців, ім’я або інші ідентифікаційні дані якого не вказані, а голос спотворений.  Дана особа розповідає про «епідемію кору», що начебто має місце у невідомій військовій частині. Водночас, у відеосюжеті немає жодного розгорнутого коментаря з інформацією від керівництва військової частини (офіційного запиту на надання такого коментаря не надходило).

Щодо захворювання на кір військовослужбовців, які проходять службу та підготовку у військових частинах та навчальних підрозділах, розташованих на Яворівському полігоні повідомляється, що на теперішній час йдеться про поодинокі випадки захворювання на цю хворобу. Командирами та начальниками, спільно з медичною службою ЗС України вжито всіх необхідних заходів для локалізації та запобігання поширенню цього інфекційного захворювання. Жодних підстав для ізоляції пунктів дислокації військових частин немає. Особовий склад, з урахуванням можливостей наявного казарменого фонду, розміщений в стаціонарних казармах з усіма необхідними побутовими умовами. «Притягнута до теми» смерть військовослужбовця, про яку згадується у відеосюжеті, була спричинена іншою хронічною хворобою.

Відтак, подана журналістами «інформація» має відверто маніпулятивний, суб’єктивний характер, а сам сюжет містить ознаки грубого порушення стандартів світової та вітчизняної журналістської етики. Наслідками гонитви журналістів за черговою «сенсацією» стає безпідставна дискредитація окремих військових частин та Збройних Сил України загалом, які сьогодні стримують російську агресію на cході нашої держави.

Міністерство оборони України обурене появою у вітчизняному медійному просторі подібних «матеріалів», та звертається до всіх представників ЗМІ в подальшому ретельно перевіряти інформацію, яка готується до ефіру.

Для отримання офіційної інформації просимо звертатися встановленим порядком до Міністерства оборони та Збройних Сил України.