Роз’яснення щодо використання індивідуальних медичних аптечок у Збройних Силах України

04 січня 2018, 18:07 | ID: 36916

Відповідно до наказу директора Військово-медичного департаменту Міністерства оборони україни від 25.11.2016 №34 “Про затвердження Тимчасової інструкції з організації обліку, зберігання, видачі та використання за призначенням аптечок медичних загальновійськових індивідуальних у військових частинах Збройних Сил України” індивідуальні загальновійськові медичні аптечки відносяться до інвентарних індивідуальних медичних засобів та є табельним комплектом медичного оснащення кожного військовослужбовця.

Аптечки призначені для надання першої медичної допомоги пораненим або травмованим у польових умовах, в порядку само- і взаємодопомоги та застосовуються військовослужбовцями тільки за цільовим призначенням під час виконання бойових завдань (в екстрених ситуаціях) при отриманні травми, поранення чи ураження.

Медичне забезпечення військовослужбовців у пунктах постійної дислокації у разі травмувань або захворювань здійснюється силами і засобами медичної служби військової частини та штатними сумками (укладками) для надання медичної допомоги.

Доукомплектування індивідуальних медичних аптечок ліками, препаратами або засобами, які були використані військовослужбовцем під час виконання бойових завдань, здійснюється відповідними службами, згідно з обліковими документами. Грошові кошти при цьому з військовослужбовця не утримуються.

Стосовно використання у Збройних Силах України медичних аптечок іноземного виробництва, отриманих в якості міжнародної гуманітарної допомоги повідомляється, що відповідно до чинного законодавства України майно, отримане в якості міжнародної гуманітарної допомоги, ставиться на облік у військових частинах, і в подальшому використовується як інвентарне відповідно до Тимчасової інструкції з організації обліку, зберігання, видачі та використання за призначенням аптечок медичних загальновійськових індивідуальних у військових частинах Збройних Сил України.

Єдиним закладом в Збройних Силах України, який акредитований Мінсоцполітики з питань отримання медичного майна в якості міжнародної гуманітарної допомоги та включений до реєстру отримувачів міжнародної гуманітарної допомоги, відповідно до наказу Міністра соціальної політики України від 08.08.2014 №535, є Національний військово-медичний клінічний госпіталь “Головний військовий клінічний госпіталь”.ОСТАННІ НОВИНИ
Вечірнє зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 17.00 16 червня 2021 року

3 години тому

Міноборони України запрошує компанії до консультацій перед закупівлею товарів за напрямом речового забезпечення

4 години тому

Національний університет оборони України презентував досягнення на виставці «Зброя та безпека-2021»

7 годин тому

Інтерв’ю Президента України іноземним ЗМІ

9 годин тому

Командування Медичних сил про епідемічну ситуацію у Збройних Силах України станом на 16 червня 2021 року

Сьогодні у 11:01

«Вони назавжди залишаться в нашій пам’яті і в наших серцях». В Міноборони вшанували загиблих Українських захисників

Сьогодні у 10:14

«Попереду ще немало випробувань. Але найстрашніше, я вважаю, у них вже позаду», – Андрій Таран про репатріацію українських громадян з Сирії (ВІДЕО)

Сьогодні у 08:05