"Боєприпаси в закритих сховищах залишились неушкодженими", - начальник Озброєння ЗС України про наслідки пожежі на військовому арсеналі в Калинівці

28 вересня 2017, 20:34 | ID: 34106

"Станом на вечір 28 вересня вибухи на військовому арсеналі поблизу Калинівки практично припинилися, але поодинокі детонації боєприпасів виникають на технічній території. Їх спричинює перепад температур, оскільки на територію де була пожежа, авіацією скидається вода". Про це під час брифінгу повідомив начальник Озброєння Збройних Сил України генерал-майор Микола Шевцов.

- Саме це спричиняє детонацію боєприпасів, які там залишились. Але ці вибухи для місцевого населення, навколишніх сіл загрози не несуть, - зазначив генерал-майор Микола Шевцов.

Він повідомив, що поодинокі вибухи можуть тривати ще впродовж 3-4 днів.

За словами начальника Озброєння Збройних Сил України зараз на території працюють гусеничні пожежні машини, машини розгородження, залучено 7 пожежних танків. Вони чергують безпосередньо в зоні ліквідації. Машини розгородження роблять проходи в завалах, щоб танки могли дістатися кожної ділянки і залити водою аби не допустити загорянь.

- Уже прибули групи розмінування від Збройних Сил України. Всього планується залучити близько 50 груп чисельністю 300 чоловік. Також прибули групи розмінування від ДСНС, які спільно будуть розміновувати територію, - сказав генерал-майор Микола Шевцов.

За його словами, більшість майна та боєприпасів, які зберігались на арсеналі, врятовані. І завдяки професійним діям персоналу частини, які грамотно організували процес гасіння, що спряло нерозповсюдженню вогню на інші місця зберігання, і забезпечити мінімальні ушкодження.

- Боєприпаси в закритих, підземних, арочних та залізобетонних сховищах залишились неушкодженими. Також хочу наголосити, що на складах Збройних Сил України хімічні боєприпаси відсутні, - сказав генерал-майор Микола Шевцов.