Матеріали проведеної ВСП перевірки щодо жорстокого поводження з солдатами на гауптвахті передані до військової прокуратури

18 вересня 2017, 18:07 | ID: 33759

За поданням Центрального управління Військової служби правопорядку (по м. Києву і Київській області) військова прокуратура Центрального регіону України розпочала досудове розслідування у зв’язку з кримінальним правопорушенням, передбаченим ч. 4 ст. 426-1 Кримінального кодексу України (“Перевищення військовою службовою особою влади чи службових повноважень”), вчиненим помічником начальника гауптвахти ЦУ ВСП.

Наразі рішенням суду офіцеру обрано запобіжний захід – особисте зобов’язання.

Підставою для відкриття кримінального провадження за фактом жорстокого поводження з солдатами на гауптвахті стали матеріали перевірки, направлені військовим комендантом м. Києва до військової прокуратури Центрального регіону.

За результатами перевірки службових осіб, дії або бездіяльність яких сприяли вчиненню правопорушення, притягнуто до дисциплінарної відповідальності.

Крім того, з метою запобігання подібним випадкам Центральним управлінням Військової служби правопорядку вжито заходів щодо посилення контролю з боку посадових осіб за несенням служби на гауптвахтах, підвищення ефективності профілактичних заходів серед засуджених, узятих під варту та затриманих військовослужбовців щодо попередження протиправних дій, а також посилення відповідальності за вчинені протиправні дії.