«Захід-2017» несе потенційну небезпеку для країн НАТО та для пострадянських країн", — генерал армії України Віктор Муженко

01 вересня 2017, 18:29 | ID: 33290
«Захід-2017» несе потенційну небезпеку для країн НАТО та для пострадянських країн «Захід-2017» несе потенційну небезпеку для країн НАТО та для пострадянських країн

Навчання «Захід-2017» мають більш широкий контекст ніж оголошені маневри на території Білорусі, вони мають на меті підготовку російських військ для наступальних дій та несуть загрозу як для країн НАТО, так і для держав пострадянського простору.  

На цьому, 1 вересня, наголосив начальник Генерального штабу – Головнокомандувач Збройних Сил України генерал армії України Віктор Муженко.

– Реальні масштаби заходів підготовки до навчання “Захід-2017”, терміни його проведення, обсяги залучення органів військового управління та військ (сил), в першу чергу – російських, а також інших взаємопов’язаних заходів свідчать, що дійсна мета, цілі та завдання навчання виходять далеко за рамки офіційно оприлюднених, які є лише частиною та прикриттям справжніх планів, – сказав генерал армії України Віктор Муженко.

Він повідомив, що  загальна чисельність  учасників російських навчань може сягати 230-240 тисяч осіб. З них на Південно-Західному стратегічному напрямку – близько 100 тисяч осіб, у тому числі до 70 тисяч військовослужбовців Збройних сил та до 30 тисяч співробітників інших силових структур Росії.

За його словами, зміст заходів стратегічного навчання “Захід-2017”, склад військ (сил), що залучаються, дозволяє Росії розгорнути як на південно-західному, так і на західному стратегічних напрямках потужні наступальні угруповання та створити умови для їх тривалого застосування.

– Це об’єктивно зумовлює виникнення воєнної загрози широкомасштабної збройної агресії Росії як проти України, так і проти країн НАТО. Приводом для початку агресії, зважаючи на непередбачуваність вищого військово-політичного керівництва Росії, можуть стати, наприклад, масштабні провокації як на території східних областей України, так і країн Балтії щодо утиску прав і свобод, загрози безпеці російськомовного населення, – зауважив Головнокомандувач Збройних Сил України.

– Ми прораховуємо різні сценарії дій противника, включаючи наступальні дії, –  додав генерал армії України Віктор Муженко.

Управління зв’язків з громадськістю Збройних Сил України