Національна академія сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного нарощуватиме свій потенціал, а не скорочуватиметься

23 червня 2017, 12:15 | ID: 31446
Національна академія сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного нарощуватиме свій потенціал, а не скорочуватиметься Національна академія сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного нарощуватиме свій потенціал, а не скорочуватиметься

Останнім часом засоби масової інформації України лихоманить інформація про заходи, які планує провести Міністерство оборони України у галузі військової освіти. Повідомлення рішення Колегії МО України про створення у Харкові Інституту танкових військ поросло неймовірною кількістю чуток, що збурило громадськість країни, особливо – мешканців Львівської області. Останні дуже вболівають за долю Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.

Минулої середи Міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак, спілкуючись із журналістами перед засіданням Уряду, розставив всі крапки над «і» в питаннях розвитку військової освіти в Україні.

За дорученням першого заступника Міністра оборони України на Львівщину прибув заступник командувача Сухопутних військ Збройних Сил України з морально-психологічного забезпечення – начальник управління морально-психологічного забезпечення полковник Олександр Голоднюк, який взяв участь у брифінгу для ЗМІ в Національній академії сухопутних військ.

Звертаючись до журналістів, він наголосив, що Національна академія сухопутних військ є провідним вищим військовим навчальним закладом Збройних Сил України, який здійснює підготовку офіцерських кадрів для механізованих, танкових, артилерійських підрозділів, фахівців морально-психологічного забезпечення та інженерних військ. Крім того, тут здійснюється підготовка молодших командирів у військовому коледжі сержантського складу. Сьогодні НАСВ — це сучасний комплекс, до складу якого входить навчальний центр та Міжнародний центр миротворчості та безпеки.

— Завдання, визначені для Національної академії сухопутних військ, виконуються якісно і в повному обсязі, — зазначив полковник Олександр Голоднюк. — Міністерство оборони, Генеральний штаб і Командування Сухопутних військ Збройних Сил України розуміють важливість та необхідність існування академії. Тому запевняю, що цей унікальний навчальний заклад не буде розформований. Більше того, Міністерство оборони України планує розвивати і посилювати значення Національної академії сухопутних військ. З цією метою Міністр оборони України прийняв рішення виділити додаткові кошти для удосконалення навчально-матеріальної бази НАСВ і забезпечення навчального закладу сучасними тренажерами.

Він повідомив, що Колегія Міністерства оборони України прийняла рішення про створення у Львові Інституту морально-психологічного забезпечення, підготовка фахівців в якому має розпочатися з 1 вересня 2018 року. У зв’язку із цим керівництво Національної академії сухопутних військ отримало доручення напрацювати пропозиції щодо підвищення статусу й інших факультетів академії до рівня інституту. Таким чином, у Львові на базі військової академії функціонуватимуть три військових інститути: морально-психологічного забезпечення, ракетних військ і артилерії та бойового застосування військ.

— Рішення Колегії Міністерства оборони України про створення на базі Харківського політехнічного університету Інституту танкових військ жодним чином не впливає на функціонування Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, — підкреслив полковник Олександр Голоднюк. — Сьогодні в Українській армії існує значний некомплект офіцерських кадрів, у тому числі, фахівців танкових військ. Тому в Харкові планується підготовка курсантів-танкістів за інженерно-технічними спеціальностями. Випускники цього навчального закладу забезпечуватимуть експлуатацію та ремонт бронетанкової техніки у військах. Адже саме в Харкові для цього існує потужна навчально-матеріальна база. У Львові готують командирів танкових підрозділів, спроможних ефективно виконувати завдання на полі бою, що вони неодноразово довели під час виконання завдань у районі проведення АТО.

Полковник Олександр Голоднюк наголосив, що Харків і Львів паралельно працюватимуть над тим, щоб якнайшвидше задовольнити потребу комплектування Українського війська фахівцями-танкістами.

Начальник Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного генерал-лейтенант Павло Ткачук поінформував журналістів, що львівська військова академія спроможна підвищити статус існуючих факультетів до рівня інститутів.

Він висловив упевненість, що це відповідальне завдання буде виконане у визначений термін і з 1 вересня 2018 року курсанти навчатимуться вже у новостворених військових інститутах у складі Національної академії сухопутних військ.